aktualizacja 

Klapa! Nieudany biznes Roberta Lewandowskiego

98

Robert Lewandowski odnosi sukcesy nie tylko na boisku, ale także w biznesie. Tu i tu czasem przydarzają mu się jednak porażki. Jedną z nich opisał "Puls Biznesu".

Klapa! Nieudany biznes Roberta Lewandowskiego
Na zdjęciu: Robert Lewandowski (Photo by Eric Alonso/Getty Images) (GETTY, Eric Alonso)

Robert Lewandowski odnosi kolejne sukcesy na piłkarskim boisku, a także w biznesie. W 2023 roku dopisał do swojego bogatego dorobku m.in. mistrzostwo Hiszpanii z FC Barceloną, a wkrótce pewnie odbierze też trofeum za zdobycie korony króla strzelców La Liga.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: fenomenalny strzał w Ameryce Południowej. Prawdziwe "golazo"!

W piłce nie wszystko idzie jednak po jego myśli, a najlepiej świadczy o tym fakt ogromna porażka Barcelony w Lidze Mistrzów (klub nie wyszedł z grupy). Podobnie jest w biznesach, w które zaangażowany jest napastnik reprezentacji Polski - również nie wszystkie wiodą się tak, jak pewnie sam by tego oczekiwał.

W 2021 roku pojawiły się informacje, że spółka RL9 SportGames wyda grę w stylu menadżera piłkarskiego, zatytułowaną "Football Coach: the Game". Lewandowski zaangażował się w proces powstawania gry, jednak ta nie ujrzy światła dziennego.

W środę "Puls Biznesu" przekazał, że pomysł wydania gry upadł już całkowicie.

Przez dwa lata nie udało nam się zbudować odpowiednio dużej grupy graczy zainteresowanych grą trenerem. Projekt zatrzymał się więc w fazie wstępnej i od pewnego czasu stał w miejscu - przekazał Krzysztof Kostowski, prezes PlayWaya, spółki zaangażowanej w tworzenie gry, cytowany przez "Puls Biznesu".

Kostowski zaznaczył jednak, że Lewandowski nie może mieć sobie nic do zarzucenia jeśli chodzi o realizację tego projektu.

Robert zrealizował to, co obiecał. Problem wystąpił po naszej stronie, czyli produkcyjno-koncepcyjnej - przekazał.

Dodajmy, że piłkarz FC Barcelony miał 20 procent akcji w firmie RL9Sport Games, a pozostałe należały do jego wspólnika Rafała Cymermana i wspomnianej spółki PlayWay.

Akceptujemy decyzję o zakończeniu projektu podjętą przez większościowych akcjonariuszy, którzy od początku biorą odpowiedzialność za ocenę potencjału inwestycji, jej finansowanie i wdrażanie - czytamy w komunikacie wydanym przez otoczenie Lewandowskiego, również cytowanym przez "Puls Biznesu".
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić