Szymon Michalski|

Kompromitacja za kompromitacją. Cyrk na boisku

2

Piłkarze Notts Cutry o spotkaniu ze Swindon Town będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Rzadko kiedy zdarza się, by w jednym spotkaniu zespół popełnił aż dwa tak porażające błędy.

druga ze straconych bramek Notts County (YouTube, Swindon Town Football Club)

W sobotę 29 marca Swindow Town podejmowało Notts County w ramach League Two 2023/2024. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy w stosunku 2:1. Miejscowi strzelili dwie bramki dzięki fatalnym błędom w defensywnie rywali. Ale po kolei.

W 19. minucie spotkania goście rozpoczęli z autu. Obrońca Scott Robinson postanowił wycofać piłkę do bramkarza, jednak zrobił to na tyle nieudolnie, że piłka trafiła w słupek i trafiła idealnie pod nogi Aarona Drinana. Irlandzki napastnik nie miał problemów z wpakowaniem futbolówki do siatki.

Jak się później okazało, nie był to jedyny fatalny w skutkach błąd w tym spotkaniu. W 73. minucie meczu nie popisał się bramkarz Notts County. Sam Slocombe wyszedł z piłką przy nodze przed pole karne, by rozpocząć akcję. Jego podanie do kolegi z drużyny było jednak niecelne i futbolówka trafiła wprost do Paula Glatzela.

Gospodarze skrzętnie wykorzystywali błędy rywali

23-letni napastnik nie wahał się długo i przelobował wysoko stojącego golkipera. Zrobił to bezbłędnie i piłka wpadła do siatki. Goście mogli pluć sobie w brodę - na własne życzenie stracili dwa gole, które przesądziły o ich końcowej porażce.

Zwłaszcza że w doliczonym czasie gry bramkę kontaktową zdobył Alassana Jatta. Przyjezdni obudzili się jednak za późno, bo chwilę później sędzia zakończył spotkanie i mecz zakończył się zwycięstwem Swindow Town 2:1.

Wydarzenia z boiska nie umknęły uwadze fanów, którzy nie pozostawili na zawodnikach Notts County suchej nitki. "Moje kondolencje, ciężko to oglądać", "Komiczne" - czytamy w mediach społecznościowych.

Po sobotnim spotkaniu Notts County plasuje się na 16. miejscu w tabeli League Two. Swindow Town zajmuje 19. pozycję, ze stratą czterech punktów do swoich ostatnich rywali.

Pierwszą bramkę na poniższym nagraniu możesz zobaczyć od minuty 0:10, a drugą od 1:28: