Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Igor Kubiak
|

Mamed Chalidow opowiedział o największej porażce. "A tu w domu policja, prokurator"

20
Podziel się:

Polski zawodnik MMA urodzony w Groznym wciąż wspomina zeszłoroczne zatrzymanie przez policję i prokuraturę we własnym domu. 40-latek wydarzenie to określa jako "największe rozczarowanie" w dotychczasowym życiu.

Mamed Chalidow opowiedział o największej porażce. "A tu w domu policja, prokurator"
(KSW)

Mamed Chalidow urodził się w Groznym, a do Polski trafił w 1997 r. tuż po pierwszej wojnie czeczeńskiej. Ukończył studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Po 13 latach otrzymał polskie obywatelstwo. W Olsztynie rozpoczął też treningi mieszanych sztuk walki, stając się jednym z najlepszych zawodników MMA w Polsce.

Szerokim echem odbiło się zatrzymanie Chalidowa, które miało miejsce 11 czerwca 2019 roku. Wojownika zakuto w kajdanki, na oczach rodziny, w jego domu na Warmii i Mazurach. Zatrzymania dokonało Biuro Operacji Antyterrorystycznych na zlecenie Centralnego Biura Śledczego Policji i Prokuratury Krajowej.

Chalidowowi postawiono łącznie 11 zarzutów, w tym paserstwo luksusowych samochodów. Następnego dnia po zatrzymaniu sąd odrzucił wniosek prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu i zawodnik mógł wrócić do domu.

Właśnie te wydarzenia Chalidow określił jako największe życiowe rozczarowanie. - Najbardziej było to dotkliwe dla mojej rodziny. Ja też byłem rozczarowany (...) Płaciłem potężne podatki, ciężko pracowałem. A ktoś chciał mi wmówić, że jestem bandytą. To było dla mnie najgorsze - powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

W zatrzymaniu brał udział Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny "BOA", ponieważ obawiano się, że Chalidow może zachowywać się agresywnie. - Całe życie ciężko pracowałem na sukces. A tu w domu policja, prokurator. Dla jakiejś głupoty, którą chcieli mi przykleić, wyłącznie z chęci zrobienia kariery - dodał 40-latek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(20)
umu
2 lata temu
Tak działa państwo PiS.
umu
2 lata temu
Teraz prokuratura PiS bez nakazu sądowego może prewencyjnie zajmować konta bankowe obywateli. Wystarczy "widzimisię" jakiegoś katotaliba i masz przechlapane.
Łysy 55
2 lata temu
Dom nie może być na Warmii i Mazurach. Nie ma takich dużych domów. Może być albo tu, albo tu.
konstytucja
2 lata temu
szanowni panstwo w tym kraju nie ma prawa i konstytucji to jest jeden wielki bałagan nie stety prokuratorzy robia co chca i robia to nie stety zle :( czest trafiaja sie pomyłki
P bez S
2 lata temu
W Polsce kłamliwe oskarżenia są niestety brane serio. Każdy każdego może "sprzedać" do różnych służb i urzędów bez konsekwencji swoich kłamliwych zarzutów. Takie postępowanie może trwać latami a w końcu konfident i tak może powiedzieć "... pomyłka to ludzka rzecz..." i nic się w tym temacie ze sprzedawczykiem nie robi.
.,.
2 lata temu
Jakby mieli twarde dowody to by siedział już po wyroku. Widocznie coś ktoś próbował na siłę skleić.
Elon
2 lata temu
Polacy już mu dali szanse. Po co te studia i obywatelstwo? Żeby potem na ringu popierać morderców isis? Do czego to prowadzi? Do kolejnych podziałów w Polsce? Jakbyśmy już nie byli podzieleni... Jestem za odebraniem obywatelstwa i wydaleniem spowrotem tego Pana skąd przyszedł.
Efh
2 lata temu
Witamy w Polsce. A ilu siedzi za to że nic nie zrobiło. Zadawał się z GOW... Towarzystwem to dostał rykoszetem
Chrześcijanin
2 lata temu
PŁACIŁ PODATKI -łaskawca, chyba trzeba mu za to podziękować...
Olga
2 lata temu
Nie uwierzę ze ma coś z tym wspólnego, podziwiam go jako zawodnika i człowieka, cieszę się że wybrał nasz kraj i go reprezentował
Oczywuste
2 lata temu
Czeczeńska mafia w polsce jest niewinna !!!
warszawiak
2 lata temu
Bardzo współczuję Panu Mamedowi bo wiem jak to wygląda , osobiście w 2018 r. zostałem nagle postawiony w bardzo podobnych okolicznościach i nie dość , że "prokurator" (w/g mnie psychopata) zarządził wobec mnie zatrzymanie przymusowe , przeszukania , areszt to na dodatek Ci co po mnie przyszli i którzy wtargnęli z wycelowaną we mnie bronią palną drąc się , że mnie zaje... i kierując wobec mnie różne obelgi to mnie najzwyczajniej okradli zabierając wszystkie pieniądze które im na żądanie okazałem i to wszystko bez podania przyczyny , dowiedziałem się dopiero o co chodzi na drugi dzień po spędzeniu 24H w areszcie śledczym . Prokurator próbował na mnie wymusić przyznanie się do czegoś czego nigdy nie zrobiłem strasząc mnie na różne sposoby a wszystko to w oparciu na złośliwe i całkowicie fałszywe pomówienie małego świadka koronnego (tzw. 60-tki) z którym "prokurator" wszedł w układ i bez nawet najmniejszych dowodów , zamyka i okrada świadomie niewinnych ludzi którzy nigdy w życiu nie mieli konfliktu z prawem stosując bezpodstawnie sankcje i tortury w postaci dozorów , zakazów i wieloletniego zaboru dóbr materialnych . Często słyszę z ust tych wszystkich mądrali jak mówią o konstytucji i przepisach prawa i ręce mi opadają bo gdzie jest tzw. domniemanie niewinności o którym jest zapisane w konstytucji RP ? , skoro takie asy z organów ścigania i całej palestry nic sobie nie robią łamiąc ją nagminnie z całą premedytacją . W moim przekonaniu Ci wszyscy "ludzie" są specjalnie dobierani bo normalny człowiek nigdy do takich metod by się nie posunął a Sądy jeszcze na to zezwalają widząc dobrze , że normalni i praworządni ludzie są świadomie krzywdzeni bo przecież "prokuratorzy" muszą się wykazywać sukcesami i to nie istotne jakimi metodami . Taka właśnie jest prawdziwa prawda o tych "nadzwyczajnie uzdolnionych" urzędnikach i tych "wyjątkowych kastach" , dlatego życzę Panu Mamedowi dużo cierpliwości i powodzenia w dalszej rywalyzacji z popaprańcami którzy z premedytacją spowodowali i w taki nędzny sposób go potraktowali . Powodzenia Mamed
Kazik
2 lata temu
dziwne że jeszcze tu mieszka bo mówił że wyjeżdża z Polski
He he he
2 lata temu
Widocznie AŁACH tak chciał
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić