Młody piłkarz zmienia kadry jak rękawiczki. To już bezczelność?

1

Część kibiców w naszym kraju miała pretensje do Gabriela Sloniny o gierki z Polakami przed wybraniem reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Shaban Zenku idzie znacznie dalej i testuje zespoły narodowe.

Młody piłkarz zmienia kadry jak rękawiczki. To już bezczelność?
Shaban Zenku w barwach klubu Borussia M'gladbach (Instagram, Shaban Zenku)

Shaban Zenku jest piłkarzem z Bałkanów, którego talent zauważyli trenerzy w Niemczech. 18-letni piłkarz szkoli się w akademii Borussii M'gladbach i marzy o przebiciu się do pierwszego zespołu. Na razie jest jeszcze zdolnym kandydatem na gwiazdę europejskiego futbolu, ale już zrobiło się o nim głośno.

Pomocnik zdążył w mniej niż dwa lata reprezentować trzy kraje. Nawet w bałkańskim tyglu etnicznym zaczyna to budzić oburzenie.

Shaban Zenku rozpoczął testowanie reprezentacji od juniorskiego zespołu Kosowa. Po pół roku grał już dla Albanii, a w ostatniej przerwie reprezentacyjnej można go było zobaczyć już w koszulce Macedonii Północnej. Na terytorium tego kraju przyszedł na świat.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nadchodzi czas wyboru

Takie zmienianie reprezentacji jest możliwe tylko w piłce juniorskiej i młodzieżowej. Niebawem Shaban Zenku będzie musiał zdecydować się na aspirowanie do seniorskiej kadry jednego kraju. Krewcy kibice z Kosowa mają już najwyraźniej dość niezdecydowanego nastolatka i część z nich namawia do niezabiegania o jego względy.

Dostałem zaproszenie od wszystkich trzech drużyn narodowych i we wszystkich zdobyłem ogromne doświadczenie. Bardzo mi się podobało na wszystkich zgrupowaniach, szczególnie w Macedonii i cieszę się, że pomogłem jej w odniesieniu zwycięstwa. Urodziłem się w tym kraju i z przyjemnością dla niego zagrałem - napisał Zenku w oświadczeniu przesłanym kosowskiej Gazecie Blic Sport.

Saban Zenku powrócił do Niemiec po wrześniowym zgrupowaniu zespołu narodowego. Na jego profilach w mediach społecznościowych nie brakuje krytycznych komentarzy i wiadomości, od których główny zainteresowany próbuje się odcinać.

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić