Mówili jej, że ma za duże piersi i pośladki. Biegaczka złożyła pozew

10

To wydarzenie bez precedensu. Mary Cain była nazywana "najszybszą dziewczyną w Ameryce". Zamiast teraz być najlepszą na świecie, będzie walczyć z marką Nike oraz swoim byłym trenerem.

Mówili jej, że ma za duże piersi i pośladki. Biegaczka złożyła pozew
Mary Cain (Instagram)

Mary Cain w 2013 roku brała udział w mistrzostwach świata w Rosji. Była najmłodszą w historii uczestniczką, która reprezentowała swój kraj. W listopadzie tego samego roku dołączyła do grupy treningowej Nike Oregon Project.

W kolejnym roku zdobyła złoto na MŚ juniorów na 3000 metrów. I to był ostatni taki sukces w jej karierze, która zapowiadała się tak dobrze. Co się stało?

Okazało się, że winny był trener. Alberto Salazar został zbanowany przez SafeSport za nadużycia wobec kilku sportowców. W swoim pozwie Cain napisała, że trener pozostawił ją w głębokiej depresji, zaburzeniami odżywiania, lękiem, zespołem stresu pourazowego oraz samookaleczeniem.

"Salazar mówił jej, że jest za gruba, a jej piersi i pośladki są za duże. Uniemożliwiał zawodniczce konsultowanie się z rodzicami, w tym z ojcem, który jest lekarzem" - poinformował serwis Oregon Live.

Rykoszetem obrywa się firmie Nike, która odpowiada za zatrudnienie szkoleniowca. Zadaniem Nike było upewnienie się, że Salazar nie zaniedbuje i nie stosuje nadużyć wobec sportowców, z którymi pracował.

Obecnie 63-latek nie ma pracy. Program został zlikwidowany w 2019 roku po tym, jak USADA oskarżyła Salazara o trzy naruszenia. Mary Cain przerwała milczenie w tym samym roku. - To była drużyna złożona z najszybszych sportowców na świecie. To mogło być spełnienie marzeń. Tymczasem byłam emocjonalnie i fizycznie maltretowana przez system zaprojektowany przez Alberto i wspierany przez Nike - wspominała.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Przedstawiciele fimy mieli obsesje mówienia Cain, by schudła. - Nie próbowałam nawet dostać się na igrzyska. Chciałam tylko przetrwać, więc po prostu odeszłam z zespołu - podkreśliła. Dziś nadal jest związana ze sportem, ale jest już po drugiej stronie.

Zobacz także: Skandaliczne zachowanie albańskich kiboli podczas meczu z Polską. W przeszłości już widzieliśmy takie obrazki
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić