Na terenie szkoły powstała skocznia. Otworzył ją Adam Małysz

11

Adam Małysz otworzył nową skocznię narciarską w Polsce. Powstała na terenie szkoły podstawowej w Kielcach. - Na pewno przyszłością są miasta - przyznał.

Na terenie szkoły powstała skocznia. Otworzył ją Adam Małysz
Adam Małysz otworzył skocznię na terenie szkoły (PAP, PAP/Piotr Polak)

W środę na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Kielcach pojawiły się dwie legendy sportu. To Adam Małysz, były znakomity skoczek, obecnie prezes Polskiego Związku Narciarskiego, oraz Bogdan Wetna - były trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej, a obecnie prezydent Kielc. Powód takiego spotkania był niebagatelny. W mieście otwarto bowiem nową skocznię.

To w zasadzie mini-skocznia, której punkt konstrukcyjny usytuowany jest na... czwartym metrze. Podczas uroczystego otwarcia rozegrany został konkurs skoków dla chętnych.

Może teraz nie będziecie szukać tylko - przepraszam za słowo - chłopaków z gór, ale być może talenty ukażą się także w górach świętokrzyskich. Dziękujemy za wizytę i mamy nadzieję, że spojrzysz okiem fachowca i dostrzeżesz u kogoś pewne zadatki na mistrza u młodych adeptów - powiedział Bogdan Wenta, cytowany przez portal kielce.naszemiasto.pl.
Na pewno przyszłością są miasta, mimo wszystko w górach jest trochę gorzej jeśli chodzi o ludność, więc na pewno te dzieciaki, które rozpoczną tutaj swoją karierę czy przygodę na takiej skoczni, później mają szansę pójść do szkół Mistrzostwa Sportowego i kształcić się dalej - przyznał z kolei Adam Małysz.

Skocznia powstała w wyniku realizacji projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego przez Michała Filarskiego, mieszkańca Kielc. Koszt budowy niewielkiego obiektu wyniósł niespełna 95 tysięcy złotych. To także nawiązanie do historii, ponieważ w przeszłości Kielce miały swoją skocznię.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Meksykanka zadziwiła świata. Trafiła z 30 metrów w okienko
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić