o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Najman nie zdał egzaminu na prawo jazdy. "Jakiś idiota układał te pytania"

617
Podziel się

Marcin Najman kilka tygodni temu przekroczył limit punktów i stracił prawo jazdy. Teraz zdawał egzamin teoretyczny na prawo jazdy. Niestety bez powodzenia. Najman podkreśla w rozmowie z o2.pl, że pytania na teście są nielogiczne, a poprawne odpowiedzi nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. "Jakiś szaleniec układał te pytania" - mówi nam sportowiec.

Najman nie zdał egzaminu na prawo jazdy. "Jakiś idiota układał te pytania"
Marcin Najman nie zdał egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. (AKPA)
bDTBWpxh

Marcin Najman po zaliczonych na "piątkę" testach psychologicznych podszedł do teoretycznego egzaminu na prawo jazdy. Niestety nie udało się. Dlaczego? Jak twierdzi Najman, "pytania układał jakiś idiota" i poprawne odpowiedzi są w kilku przypadkach całkowicie nielogiczne.

Ja prawo jazdy mam od 21 lat, nigdy w życiu nie miałem wypadku, robię rocznie ok. 80-100 tys. kilometrów. Jakiś szaleniec układał te pytania, te pytania są idiotyczne i nielogiczne - mówi o2.pl Marcin Najman.
bDTBWpxj

Zapytaliśmy Marcina Najmana, z którymi pytaniami miał największy problem.

Jedno pytanie dotyczyło sytuacji kiedy przewozimy fotelik z niemowlakiem, na przednim siedzeniu, gdy auto jest wyposażone w poduszkę powietrzną. Pierwsza odpowiedź brzmiała tyłem do kierunku jazdy, druga przodem do kierunku jazdy i trzecia... jakaś nielogiczna, nie pamiętam. Oczywiście odpowiedziałem, że tyłem do kierunku jazdy, żeby poduszka, w razie jak wybuchnie nie skrzywdziła dziecka. Taka poduszka może przecież zabić takie malutkie dziecko. I to była błędna odpowiedź. Jak to możliwe? - pyta Najman.

Sportowiec podkreśla w rozmowie z o2.pl, że tego typu testy uczą zdających wykuwania na pamięć, zamiast logicznego myślenia.

bDTBWpxp
Jakiś idiota wymyślał te pytania. Ja nie wiem.. jeżeli takie są te pytania, to ja będę zdawał te testy do końca życia - dodaje Najman.

Kolejne pytanie, na które Marcin Najman udzielił błędnej odpowiedzi, brzmiało: "Co ma wpływ na długość drogi hamowania pojazdu?". W odpowiedziach podano: refleks; masa pasażerów i całkowita masa pojazdu.

Zaznaczyłem całkowitą masę pojazdu. Oczywiście, że refleks ma znaczenie, natomiast dużo większe znaczenie ma masa całkowita pojazdu. Jeżeli pojazd będzie dwa razy cięższy to będzie dwa razy dłuższa droga hamowania. To są podstawy fizyki. Okazało się, że poprawna odpowiedź to refleks. Człowiek, który układał te pytania, jeździł tylko chyba jako pasażer i nie ma pojęcia o jeździe samochodem. Gdzie tutaj logika? Ja odpowiadałem na bazie mojej wiedzy jaką uzyskałem z jazdy samochodem - mówi nam Marcin Najman.
bDTBWpxq

Marcin Najman przyznał, że wynik egzaminu zasmucił go i wręcz przeraził. Sportowiec podkreślił, że wzorowo zaliczył testy psychologiczne, które były wymagane przed podejściem do egzaminu na prawo jazdy.

Na testach psychologicznych wszystko wyszło idealnie, a refleks mam perfekt. Zdałem na piątkę - chwali się nam sportowiec.

W piątek kolejne podejście do egzaminu

Najman się nie poddaje. W piątek czeka go drugie podejście. Pięściarz zdradził o2.pl, że zamierza poświęcić chwilę na naukę pytań, bo szkoda byłoby znowu oblać egzamin.

Chyba będę musiał zajrzeć do tych pytań, żeby znowu się później nie denerwować - mówi o2.pl sportowiec.
bDTBWpxr
Zobacz także: Marcin Najman po gali Fame MMA 5: Gdzieś nie domknęli zoo. Wiedziałem, że są kolejni śmiałkowie do walki ze mną
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTBWpxK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(617)
Lukasz
2 miesiące temu
Pierwszy raz zgodzę się z tym czlowiekiem że pytania na prawo jazdy są idiotyczne. Potwierdzam również robię okolo 70tys km rocznie a egzaminu bym nie zdal
Kierowca
2 miesiące temu
Jeden już zdaje 900 razy myślę że ten geniusz ustanowi nowy rekord
qwqw
2 miesiące temu
Specjalista od ruchu drogowego, haha
bDTBWpxL
ola i celinka
2 miesiące temu
zabronić temu neandertalczykowi jazdy samochodem, bo wszystkich nas pozabija
iiiiiiiiiii
2 miesiące temu
GOŚĆ ma rację i powiem wam dlaczego ! Na drogach legalnie mamy rowerzystów bez znajomości przepisów jak również motorki 50cm3 czyli można bez tego całego KITU. A teraz 2 sprawa, zasady ruchu drogowego da się zapisać na kartce A4 oczywiście poza zagadkami które są tam umieszczane dla jaj. Kilka logicznych zadań tłumaczy cały ruch, ale jak ktoś to zamienia w doktorat mniemanologii i tworzy pułapki jak na studiach czy w szkole przez znudzone "profesory" to skutkiem tego są TRUPY na drodze. Ale przecież nikt się do dupy autorom BREDNIOO-PRAWA nie dobrał a powinien bo z prostych kilku reguł stworzyli ABSURDALNY STEK KRETYNIZMÓW Ne mam czasu ale może zrobię kondensat prawa o ruchu drogowym i udowodnię BARANOM że da się prosto i łatwo. I może pozbawimy kogoś etatu a nawet wsadzimy do więzienia za wypadki które wynikły z niejasności przekazywania zasad i złego szkolenia .. a tak, da się wam udowodnić że robiąc z tego cyrk zabijacie LUDZI !
Najnowsze komentarze (617)
Kikijjg
miesiąc temu
Jak jest poduszka i nie ma wyłączenia nie kładę tam fotelika w żaden sposób
Ha ha
miesiąc temu
100 tys. Kilometrów rocznie? Tirowiec czy taksówkarz ?
Owy
miesiąc temu
Bo to była ta odpowiedź której nie pamiętał
Haha
miesiąc temu
Panie M.N. wyzwij go pan na walkę do klatki. Na pewno pan z nim wyg..... A nie moment!! Może lepiej nie!!
Mietek
miesiąc temu
Nie układał a rozwiązywał.
MaS
miesiąc temu
Te pytania są specjalnie tak ułożone, żeby człowiek zdający i znający kodeks je oblał. Kolejne podejście do egzaminu to wpłata określonej sumy pieniędzy. Jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle o kasę :)
Mam prawko
miesiąc temu
Panie Najman, pana idol Jarosław nie ma prawa jazdy i daje radę. Weź pan przykład z wodza.
Polak
miesiąc temu
Jaki kraj takie pytania !
bDTBWpxD
kibic
miesiąc temu
może niech najpierw spróbuje zdać na kartę rowerową tam jest prościej
Yoshi
miesiąc temu
Marcin szukaj lepiej jakiegoś bezpiecznego szofera ,bo może być ciężko.
nicka
miesiąc temu
za przekraczanie dozwolonej predkosci w razacy sposob prawo jazdy powinny byc zatrzymywane bezterminowo a ten kolo chwalil sie ze szybko umie jezdzic i czym tu sie chwalic? droga publiczna to nie tor rajdowy
Flening
miesiąc temu
Wyślijcie budkę ten lemign pobije nojmana kilka tysięcy razy
Rrr
miesiąc temu
Nie zna przepisów to prawko stracił jak się nauczy to zda i będzie jeździł przepisowo
szyszarek
miesiąc temu
Również się zgadzam z pytaniami , natomiast chciałem zapytać organy ścigania , skoro stracił prawo jazdy to dlaczego swoim jaguarem porusza się po mieście. A i jeszcze jedno proponuje nie czytać i pisać sms w trakcie jazdy , skrajna nieodpowiedzialność
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić