Nie wytrzymał do końca meczu. Ta prośba zaskoczyła Haalanda

1

Do dosyć nietypowej sytuacji doszło w trakcie wtorkowego meczu Ligi Mistrzów między Manchesterem City a Young Boys Berno. Piłkarz szwajcarskiego zespołu, Mohamed Camara w przerwie spotkania poprosił o koszulkę Erlinga Haalanda. Reakcja Norwega mówi wiele o poziomie jego zdziwienia.

Na zdjęciu Erling Haaland (Licencjodawca, PAP, EPA, Peter Klaunzer, Tweeter Football on TNT)

We wtorek wieczór Manchester City podejmował Young Boys Berno w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Gospodarze nie pozostawili złudzeń rywalom i pewnie wygrali 3:0. 2 gole zdobył norweski snajper, Erling Haaland. 23-latek strzelił bramki w 23. i 51. minucie gry. W doliczonym czasie pierwszej połowy gola dla City zdobył też Phil Phoden.

Kamery kanału TNT Sports dwa zarejestrowały też niecodzienną sytuację, do której doszło tuż po zakończeniu pierwszej połowy meczu. Na nagraniu widać moment, w którym do kierujące się w stronę szatni Eringa Haalanda podchodzi piłkarz Young Boys, Mohamed Camara i prosi go o koszulkę.

Zachowanie Camary wprawiło norweskiego gwiazdora w lekkie zaskoczenie, a na nagraniu widać, jak z niedowierzaniem kręci głową. Po chwili jednak ściąga z siebie koszulkę i przekazuje ją rywalowi, który z wdzięcznością klepie go po plecach.

Co prawda wymiana koszulek między piłkarzami przeciwnych drużyn jest czymś normalnym, jednak zazwyczaj ma ona miejsce po zakończeniu spotkania. Camara widocznie zdawał sobie sprawę, że trykot Haalanda będzie łakomym kąskiem dla wielu jego klubowych kolegów, dlatego postanowił poprosić o nią w najmniej spodziewanym momencie. Jego plan wypalił, dzięki czemu wrócił on do domu z wyjątkową pamiątką, jaką bez wątpienia jest koszulka najlepszego napastnika na świecie.

Dzięki wtorkowemu zwycięstwu Manchester City zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. "The Citizens" w 4 meczach zdobyli komplet punktów i prowadzą w grupie G.

Awansu do dalszej fazy rozgrywek może być też pewny RB Lipsk, który we wtorek pokonał w wyjazdowym meczu 2:1 Crvenę Zvezdę Belgrad i z 9 punktami plasuje się na drugim miejscu.

W bezpośrednim pojedynku o trzecie miejsce i grę w fazie pucharowej Ligi Europy zmierzą się z kolei Young Boys Berno i Crvena Zvezda. Oba zespoły zgromadziły dotąd tylko po jednym punkcie.