aktualizacja

Niedawno rywalizowali w finałach. Teraz wspólnie spędzają wakacje

7

Tomasz Fornal i Bartosz Bednorz wybrali się na wspólne wakacje do Dubaju. Niedawno siatkarze rywalizowali ze sobą zarówno w finale PlusLigi, jak i Ligi Mistrzów. Teraz jednak korzystają z wolnego czasu przed sezonem reprezentacyjnym.

Na zdjęciu od lewej: Tomasz Fornal i Bartosz Bednorz (fot. Instagram)

Siatkarski sezon klubowy dobiegł końca. Był on udany zarówno dla Tomasza Fornala, jak i Bartosza Bednorza. Pierwszy z wymienionych przyjmujących w barwach Jastrzębskiego Węgla zdobył mistrzostwo i Superpuchar Polski. Natomiast drugi najpierw został wicemistrzem Chin, a następnie przeniósł się do Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z klubem tym święcił on zwycięstwo w Lidze Mistrzów, Puchar Polski, a ponadto drugie miejsce w PlusLidze.

W ostatnich bezpośrednich spotkaniach kluby Fornala i Bednorza rywalizowały tylko ze sobą. W finale PlusLigi doszło do niespodzianki, bo Jastrzębski Węgiel zamknął finałową rywalizację w trzech meczach. ZAKSA ugrała zaledwie jednego seta i nie obroniła mistrzostwa Polski. Kędzierzynianie zrewanżowali się jednak w Lidze Mistrzów, gdzie sięgnęli po trzeci tytuł z rzędu po wygranej 3:2.

Tym samym trzeba się przestawić na sezon reprezentacyjny, który już się rozpoczął. Polacy najpierw rozegrali dwa mecze towarzyskie z Niemcami. W pierwszym starciu nasi zachodni sąsiedzi zwyciężyli po tie-breaku, dzień później to Biało-Czerwoni po pięciu setach okazali się lepsi.

Biorąc pod uwagę, że finałowy turniej Ligi Narodów odbędzie się w Polsce, trener Nikola Grbić podjął ważną decyzję. Początkowo mówił o tym, że finaliści LM nie wystąpią w pierwszym turnieju VNL. Przerwa jednak będzie dłuższa, bo nie pojadą oni także na mecze do Holandii dwa tygodnie później.

Z wolnego czasu korzystają zatem Fornal i Bednorz. Siatkarze, którzy jeszcze niedawno rywalizowali ze sobą w finałach, teraz wybrali się na wspólne wakacje. Duet ten opublikował wspólne zdjęcie z Dubaju.

"Zasłużony odpoczynek po ciężkim sezonie" - napisał Fornal pod zdjęciem, na którym znajduje się też Bednorz.

Trwa ładowanie wpisu:instagram