o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JAR
|

Niezwykła opowieść gwiazdy reprezentacji Polski. "Synku, to inny świat"

9
Podziel się

Wilfredo Leon uznawany jest za Leo Messiego siatkówki. Od kilku lat gra dla reprezentacji Polski. Urodził się na Kubie, gdzie życie dało mu w kość. W szoku byli także jego rodzice.

Niezwykła opowieść gwiazdy reprezentacji Polski. "Synku, to inny świat"
Niezwykła opowieść gwiazdy reprezentacji Polski. "Synku, to inny świat" (Instagram)
bEgAaRfp

Powszechnie mówi się, że Kuba to kraj z bogatą historią. Piękna i największa wyspa na Karaibach. Położenie sprawia, że jest idealnym miejscem do spędzania wakacji dla turystów z całego świata.

Druga strona medalu nie wyglądała w przeszłości tak kolorowo. Tam odbywa się życie bez całej kolorowej otoczki. Bez dłuższy czas nie było dostępu do internetu. Przez wiele lat krajem rządził Fidel Castro, rewolucjonista i wielki dyktator. Dopiero w 2018 roli kubański rząd umożliwił 5 mln użytkowników telefonów komórkowych na Kubie darmowy dostęp do internetu.

bEgAaRfr

Przez wiele lat Kubańczycy żyli w przeświadczeniu, że cały świat wygląda tak jak rzeczywistość na ich wyspie. W nieco uprzywilejowanej pozycji był między innymi Leon, który już w wieku 14 lat grał w dorosłej reprezentacji w siatkówce. Grał i zwiedzał świat. Rodzice nie wierzyli w opowieści syna o lepszym życiu. Dopiero na własnej skórze w Rosji przekonali się, że Leon nie kłamał.

Mijaliśmy sklepy z biżuterią, elektryką, telefonami. Rodzice skakali wzrokiem z jednej wystawy na drugą. Słowem się nie odezwali. Następnego dnia poszliśmy do centrum handlowego. Zabrałem ich do marketu na dział z jedzeniem. Znowu cisza. Mama zobaczyła w lodówkach rzeczy, o których istnieniu nie miała pojęcia. Potrzebowała chwili, żeby to przetrawić i zrozumieć. W końcu zakryła twarz rękoma. - To jest niesamowite - rozpłakała się - pisze Wilfredo Leon w cyklu "Drużyna Mistrzów", stworzonym przez WP SportoweFakty.

Nowe zęby, inny świat

Pod wrażeniem innego świata był także ojciec Wilfredo Leona, który w innym kraju był dopiero drugi raz w życiu. Wcześniej był jedynie na misji w Afryce.

bEgAaRfx
Tata poszedł w Rosji do dentysty, lekarz wstawił mu implanty. Zęby wyglądały pięknie. Powiedział mi: "Synu, to jest inny świat" - podkreśla siatkarz.
Zobacz także: Kwaśniewski przed Euro 2020: Polska będzie przeżywała trudne chwile
bEgAaRfS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
no tak
3 dni temu
Co za gimbaza pisze te artykuły ??? Poziom tego portalu - nie ma takiego poziomu.
peerelczyk
3 dni temu
"Bez dłuższy czas....." . Bez most przez czapki. Do nauki wiochmeny !
krys58
4 dni temu
Był na "pokojowej" misji w Afryce, czyli walczył z komunistami w Angoli lub Mozambiku i przez takich, jak ojciec Leona te piękne kiedyś kraje dziś są w ruinie. Tak jak Kuba, gdzie komuniści rządzą do dziś, mimo że już nie ma Castra. Na szczęście jeden z nich znalazł normalny jeszcze kraj jak Polska...
bEgAaRfT
Kiokushin
4 dni temu
Jeździłem do Rosji. Podróżowałem po jej części europejskiej. Gdy wracałem do Naszej Polski, opuszcając tą Rosję, czułem się jakbym wynurzał się z jakiegoś szamba. Jeśli dla niego u ruskich był dobrobyt, na Kubę nie jadę. Nie mam psychiki z żelaza. Szok mógłby zostawić nieodwracalne zmiany w psychice. Kto był w moskiewskim kraju, wie co mówię. Jak ktoś nie był niech pojedzie zobaczy. W jakich warunkach żyją Rosjanie. Tego nie opiszesz. Trzeba zobaczyć.
ak001
4 dni temu
W 1989 roku wysłali mnie służbowo do Włoch. Wcześniej byłem za granicą, ale tylko w Demoludach. Łaziłem przez miesiąc po Włoszech i nie wierzyłem, że można tak oświetlać sklepy, ulice, zwykłe budynki. Zastanawiałem się jaką kasę muszą wydawać na prąd. Zresztą, byłem zszokowany wszystkim: sklepami, samochodami, sposobem życia. Ale najbardziej dziwiło mnie, że Włosi pracowali, żeby żyć. My w Polsce żyliśmy żeby pracować.
spik
4 dni temu
I z tego lepszego świata przybył do Polski??? Przecież tu robi się druga Kuba! Rządzi Fidel z Żoliborza!
Matt
4 dni temu
Też tak mam jak wyjadę z Ropczyc do Sędziszowa.
kla
4 dni temu
co ma powiedzieć emeryt na emeryturze ?
qoi
4 dni temu
W sumie ciekawy musi być taki szok, gdzie nagle widzisz wszędzie rzeczy, o których instnieniu nie miałeś pojęcia.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić