Piotr Szarwark| 

O tej Polce mówi cały świat. "Dalej nie wierzę w to, co się stało"

398

Ewa Swoboda znalazła się na ustach całego lekkoatletycznego świata po tym, czego w piątek dokonała podczas mityngu w Łodzi.

O tej Polce mówi cały świat. "Dalej nie wierzę w to, co się stało"
Łódź, 11.02.2022. Ewa Swoboda cieszy się po biegu na 60 m podczas halowego mityngu lekkoatletycznego Orlen Cup 2022 w Łodzi, 11 bm. Ewa Swoboda pobiła rekord Polski. (gj) PAP/Grzegorz Michałowski (PAP, PAP/Grzegorz Michałowski)

Ewa Swoboda show! To właśnie nasza sprinterka była główną gwiazdą piątkowego mityngu lekkoatletycznego Orlen Cup w Łodzi. Swoboda dwukrotnie biła rekord Polski na 60 metrów. Najpierw, w eliminacjach, przebiegła ten dystans w czasie 7,04 s, a później - w finale - wyśrubowała rekord jeszcze bardziej (7,00 s).

Polka znalazła się na ustach całego lekkoatletycznego świata. Poprzedni sezon był dla niej kompletnie nieudany ze względu na problemy zdrowotne. Nie wystartowała na igrzyskach olimpijskich w Tokio, ale jak się okazuje - broni nie złożyła.

Zdziwienie kibiców i ekspertów jest tym większe, że dla Swobody mityng w Łodzi był pierwszym startem w sezonie 2022. W szoku jest także sama zawodniczka, o czym świadczy jej wpis w mediach społecznościowych.

Nie mogłam sobie wymarzyć lepszego powrotu po kontuzji. Dalej nie wierzę w to, co się stało. Dziękuje wszystkim - napisała na Instagramie.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Ewa Swoboda jest utytułowaną lekkoatletką. Na koncie ma m.in. dwa medale halowych mistrzostw Europy, w tym złoty z 2019 roku.

Zobacz także: Aleksandra Król miała jechać po medal. "Taki sposób motywacji na niektórych działa"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić