Piękny gest Nike. Tak świętują sukcesy Cristiano Ronaldo

0

Cristiano Ronaldo w ostatnich tygodniach jest na ustach całego piłkarskiego świata. Na piękny gest w związku z sukcesami piłkarza zdecydowała się firma Nike.

Piękny gest Nike. Tak świętują sukcesy Cristiano Ronaldo
Boisko w Funchal (twitter.com/FOS) (Twitter.com)

O Cristiano Ronaldo jest głośno niezależnie od tego, czy mówi się o nim w kontekście piłki klubowej, czy reprezentacyjnej. Kilkanaście dni temu wrócił do Manchesteru United, stając się bohaterem letniego okna transferowego. Ostatnio natomiast zapisał się w historii reprezentacji Portugalii.

1 września Ronaldo poprowadził drużynę narodową do wygranej z Irlandią. Znakomity piłkarz w ostatnich minutach zdobył dwie bramki. Właśnie od tego momentu ma na koncie już 111 goli zdobytych w meczach reprezentacyjnych. To absolutny rekord świata, w związku z czym Cristiano został wpisany także do Księgi Rekordów Guinnessa.

Po kolejnych sukcesach Portugalczyka na piękny gest zdecydowała się firma Nike. Jeden z największych sponsorów piłki nożnej na świecie postanowił odnowić boisko w mieście Funchal, na Maderze w Portugalii, gdzie dorastał Ronaldo.

Obiekt zaprojektowany został przez artystę - artystę AkaCorleone. Projekt złożony jest z licznych motywów, nawiązujących do bogatej kariery Ronaldo. Na środku znajduje się rozpoznawalny na całym świecie skrót - CR7. Słupki bramek zdobią elementy nawiązujące do początków kariery piłkarza.

Boisko na Maderze ma zachęcić ludzi młodszego pokolenia do tego, aby szli śladem Cristiano Ronaldo. Dodatkowo Nike uhonorowało piłkarza Manchesteru, tworząc pamiątkowy but CR 110. Przyznawany jest on 110 wschodzącym gwiazdom piłki nożnej w Portugalii, Anglii, Hiszpanii i we Włoszech - czyli we wszystkich krajach, w których grał Cristiano.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: ME siatkarzy. Wilfredo Leon na pomoc reprezentacji. Zdradza słowa trenera
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić