Piłkarz zrobił prezent młodemu kibicowi. Tylko spójrz na tę reakcję

2

Na stadionie Audi Field w Waszyngtonie drużyna gwiazd Major League Soccer zmierzyła się w meczu towarzyskim z Arsenalem. Londyńczycy wygrali aż 5:0, a 45 minut na placu gry spędził Bukayo Saka. Po zakończeniu spotkania 21-letni zawodnik angielskiej drużyny sprawił prezent jednemu z młodych kibiców. Wszystko zarejestrowały kamery.

Bukayo Saka zrobił prezent kibicowi (Twitter, ESPN)

Europejskie kluby przygotowują się do startu rozgrywek ligowych. Arsenal FC poleciał do Stanów Zjednoczonych, gdzie zmierzył się z drużyną MLS All-Stars. Londyńczycy na prowadzenie wyszli już w 5. minucie, gdy bramkarza rywali pokonał Gabriel Jesus.

Do przerwy było 2:0. Po zmianie stron "Kanonierzy" dołożyli jeszcze trzy bramki do swojego dorobku i zanotowali bardzo efektowne zwycięstwo. Na listę strzelców wpisało się pięciu różnych strzelców.

Po zakończeniu spotkania na miły gest zdecydował się Bukayo Saka. 21-latek, który na boisku spędził łącznie 45 minut, postanowił zrobić prezent jednemu z małych chłopców zasiadających na trybunach. Trzymał w rękach kartkę z napisem "Saka, mam dziś urodziny, czy mogę zrobić zdjęcie?".

Piłkarz podszedł do chłopca. Przywitał się z nim, a następnie wręczył mu buty, w których występował w tym spotkaniu. Po wszystkim zrobił sobie jeszcze zdjęcie z młodym kibicem.

Ten gest docenili fani piłki nożnej. Na Twitterze pochwalili zachowanie 21-latka. "Prawdziwa klasa", "to może zainspirować tego chłopca", "Świetny gest" - pisali w komentarzach. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery stacji ESPN (zobacz poniżej).

Bukayo Saka to jeden z bardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Choć ma dopiero 21 lat, rozegrał już 28 meczów w reprezentacji Anglii i strzelił 11 bramek. Portal transfermarkt.de wycenia jego wartość rynkową na 120 mln euro. Jest wychowankiem Arsenalu. W nocy z soboty na niedzielę "Kanonierzy" rozegrają mecz towarzyski z Manchesterem United.