Piotr Żyła poleciał jak "przecinak". Dosłownie i w przenośni

4

Wietrzny konkurs w niemieckim Willingen zakończył się wygraną Halvora Egnera Graneruda. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła i nie ukrywał swojej radości z sukcesu. 34-latek skomentował osiągnięty przez siebie wynik w mediach społecznościowych.

Piotr Żyła poleciał jak "przecinak". Dosłownie i w przenośni
Piotr Żyła (East News)

Rywalizacja w Willingen nie była łatwa. Silny wiatr sprawiał, że zmagania ograniczono do zaledwie jednej serii, która trwała blisko dwie godziny. To pogoda rozdawała karty.

Najlepszy był Halvor Egner Granerud. Norweg osiągnął aż 149 metrów i zdecydowanie zwyciężył. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła, który stracił do triumfatora 19,3 pkt (około 10,5 metra).

Po konkursie Żyła nie ukrywał swojej radości. W wywiadzie z TVP Sport mówił jak nakręcony. Przyznał, że od soboty... "jadł paprykę, ale na obiedzie trochę podebrał mu Granerud i stąd taki wynik".

Żyła skomentował też konkurs za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zamieścił zdjęcie, na którym widać go z nagrodą za drugie miejsce.

Uj, juj, juj, jak piknie, jak magicznie - napisał Żyła na Instagramie.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Puchar Świata w skokach narciarskich. Klasyfikacja generalna

Dzięki zajęciu drugiego miejsca w Willingen, Piotr Żyła awansował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 34-latek jest aktualnie czwarty. Prowadzi Halvor Egner Granerud, przed Markusem Eisenbichlerem i Kamilem Stochem.

Zobacz także: "Klatka po klatce". Przejmujące słowa Joanny Jędrzejczyk. "Było mi wstyd jak wyglądałam"
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić