Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
|

Piotr Żyła ma genialny sposób na stres. Zdradził go u Wojewódzkiego

8
Podziel się:

Piotr Żyła niejednokrotnie podkreślał, że w pracy nad radzeniem sobie ze stresem na skoczni pomagają mu treningi z osłami. U Kuby Wojewódzkiego, na antenie TVN, mistrz świata dokładnie opisał, jak wyglądają takie zajęcia.

Piotr Żyła ma genialny sposób na stres. Zdradził go u Wojewódzkiego
Maciej Stuhr, Piotr Żyła i Kuba Wojewódzki (Instagram)

To był jego sezon. Od pierwszych konkursów Pucharu Świata Piotr Żyła skakał na bardzo wysokim poziomie. Stawał na podium, zajmował regularnie miejsca w dziesiątce. Najlepszą formę, wraz z trenerem Michalem Doleżalem, przygotował na mistrzostwa świata, które na przełomie lutego i marca odbyły się w Oberstdorfie.

W opinii wielu ekspertów, Żyła był najlepszym skoczkiem całych mistrzostw. Najpierw na skoczni normalnej, w konkursie indywidualnym, w świetnym stylu zdobył złoty medal. Później na skoczni dużej zajął 4. miejsce. Powinien mieć jednak kolejny medal. Przeliczniki, odejmujące punkty za wiatr pod narty, kompletnie nie sprawdziły się jednak w loteryjnych warunkach i wypaczyły wynik rywalizacji.

Żyła potrafił się jednak podnieść i dzień później skakał jak natchniony. Poprowadził reprezentację Polski do brązowego medalu w konkursie drużynowym. Indywidualnie był zdecydowanie najlepszym skoczkiem tych zawodów. Dzięki jego próbom Polacy byli nawet w grze o złoto, do którego ostatecznie nieco im jednak zabrakło.

Żyła wrócił do Polski z dwoma medalami i został okrzyknięty bohaterem mistrzostw. Już po sezonie znalazł czas, by wystąpić w programie Kuby Wojewódzkiego na antenie TVN. Podczas rozmowy dziennikarz nawiązał do słynnych treningów z osłami, które pomagają Piotrowi Żyle w nauce zmniejszania stresu na skoczni podczas konkursów.

W programie mistrz świata szerzej wytłumaczył, na czym polegają te zajęcia.

- Podczas takiego treningu osioł jest moim lustrzanym odbiciem. Jak na niego patrzysz, to on mentalnie dostosowuje się do Ciebie. Jak się zestresujesz, to ten osioł w ogóle cię nie słucha. Tymczasem chodzi właśnie o to, żeby cię słuchał. Gdy mi coś nie wychodziło, to wyobrażałem sobie właśnie tego osła, który mnie nie słuchał. Porównywałem go sobie do mojego organizmu, którego nie umiałem słuchać - powiedział Piotr Żyła na antenie TVN.

We wtorkowy wieczór drugim gościem u Kuby Wojewódzkiego był Maciej Stuhr. Aktor z uwagą słuchał wypowiedzi Żyły o zajęciach z osłami. - Bardzo podoba mi się taki trening, że trzeba podejść do tego osła i tak z nim pracować, by była akceptacja z jego strony, by on słuchał - podkreślił Stuhr.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: polska fitnesska na Dominikanie. Wygląda jak milion dolarów
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Realista
rok temu
Wojewódzki to dno.
Robi
rok temu
Napiszcie jak Stuhr zakpił z Żyły zachowując się i odpowiadając tak jak Żyła, który jest prostym człowiekiem a nie przemondrzałym aktorkiem
Adaś
rok temu
Czyżby Wojewódzki pożyczył bielutkie zęby od Ibisza?
Tak
rok temu
Chodzi o tych dwóch osłów z tyłu?
Sumienie
rok temu
Stuhr już nie jest aktorem. To pan który uważa że komunizm był najlepszym co nas spotkalo
NEWS NR 1
rok temu
ŻENADA!
kali
rok temu
Osioł mądrzejszy od Wojewódzkiego
wrc
rok temu
Trzech zlamasow
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić