Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Polak najbardziej utytułowanym eksploratorem na świecie. Kim jest Fiann Paul?

2
Podziel się:

Choć Fiann Paul pochodzi z Polski, niewiele o nim wiadomo w naszym kraju. A to wielki błąd, bo jest to jeden z najbardziej doświadczonych wioślarzy oceanicznych na świecie. Ma też zaskakujące poglądy, które niejedną osobę mogą zdziwić.

Polak najbardziej utytułowanym eksploratorem na świecie. Kim jest Fiann Paul?
Fiann Paul z załogą podczas podróży między oceanami (YouTube)

Fiann Paul to współczesny człowiek renesansu. Udowadnia, że sport, sztuka i dyscypliny intelektualne nie tylko się łączą, ale też gwarantują satysfakcję oraz pełnię samorozwoju.

Przepłynął m.in. cieśninę Drake'a przy użyciu tylko siły mięśni. Nie był to jego pierwszy historyczny wyczyn, ale z pewnością jeden z najtrudniejszych. W światowych mediach porównano go nawet do wypraw w kosmos.

W uproszczeniu ok. 500 osób w historii świata odbyło podróż w przestrzeń kosmiczną, a nikt wcześniej nie przemierzył dzięki sile mięśni otwartych wód Oceanu Antarktycznego. Myślę, że wszystkie trzy wyprawy polarne były bardzo trudne, szczególnie że były to jedyne w historii świata udane pionierskie wyprawy napędzane siłą mięśni na otwartych wodach polarnych. Tylko jedna z tych tras została powtórzona - mówi Paul.

Ale Fiann Paul to nie tylko wioślarz i rekordzista oceanów. To również utalentowany artysta-fotograf. Sam przyznaje, że "sztuka jest dla niego najpełniejszym sposobem wyrażenia siebie".

Oprócz tego może pochwalić się niesamowitą inteligencją i dyplomami znanych uczelni. Podczas lockdownu, spowodowanego koronawirusem udało mu się m.in. skończyć dwa semestry studiów Psychologii Głębi w Zurychu, zamiast jednego, a co za tym idzie napisać pracę dyplomową.

Jest tylko jeden minus tego wszystkiego...kłopoty w życiu romantycznym. Ale cierpliwie czeka na Tę Jedyną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
EUropejczyk
8 miesięcy temu
A ten FIANN PAUL to z których to FIANNÓW w Polsce?
góral
8 miesięcy temu
wszystkich świętych - nie stawiamy na grobach ŚMIETNIKÓW z lampionów, świeczek, kwiatów ! To jednorazowe śmiecenie + spalanie ! Modlitwa, zaduma, wspomnienie i postanowienie poprawy - tego oczekują nasi zmarli bliscy .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić