o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
DKP
|

Polska sportsmenka nie wytrzymała. Pokazała pismo z parafii

1185
Podziel się

Tuż po świętach Bożego Narodzenia w Polsce jest tradycja wizyt księży w domach parafian. Z powodu pandemii koronawirusa jest to utrudnione, więc parafie próbują sobie z tym radzić.

Polska sportsmenka nie wytrzymała. Pokazała pismo z parafii
Daria Zawistowska (Instagram)
bDSHOOpx

Trwająca pandemia koronawirusa od miesięcy utrudnia życie, a wszystko przez nakładane obostrzenia. W kwestii tradycyjnych poświątecznych wizyt duszpasterskich nie zapadła żadna ogólnopolska decyzja, więc sytuacja jest zależna od parafii.

Niektóre diecezje przeniosły tradycyjną "kolędę" na późniejszy termin. Natomiast inne parafie zdecydowały się po prostu na dodatkowe msze. W archidiecezji częstochowskiej wierni mogą sami zapraszać księdza.

bDSHOOpz

Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń w parafiach. Jest kilka opcji, ale same w sobie wizyty "po kolędzie" nie zostały odwołane. Kwestią jest sposób, w jaki się odbywają. Mocno zaskoczona została Daria Zawistowska, szczypiornistka Zagłębia Lubin.

Na Instagramie zamieściła kartkę, którą otrzymała przed "kolędą". Widzimy tam formularz, który należy wypełnić. Są tam bardzo szczegółowe dane. Poza datami urodzeń należy wypisać sakramenty, jakie dana osoba przyjęła. Jest też rubryczka na zawód oraz na stan cywilny.

Zaskakująca jest rubryczka "pokrewieństwo", gdzie od razu mamy tylko opcje "mąż", "żona". To wszystko nie spodobało się to sportsmence, która skomentowała to krótko: "Hajs się musi zgadzać?". Sytuacja dotyczy parafii w Lubinie.

bDSHOOpF
Zobacz także: #dziejesiewsporcie: tiki-taka Barcelony w... Arabii Saudyjskiej. Ręce same składają się do oklasków
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSHOOqa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1185)
hehe
4 miesiące temu
Pełna inwigilacja, uczą się od rządu.
321
4 miesiące temu
tych panów w sukienkach nie zapraszam, mam małe dzieci
Krzychu
4 miesiące temu
Wywiad działa :) a oczy by wyszły co już wiedzą haha!
bDSHOOqb
Edo
4 miesiące temu
Kiedyś proboszcz się wygadał, że po wizycie kolędowej muszą też złożyć sprawozdanie do kurii o liczbie i rodzaju innowierców zamieszkujących terem parafii.
Pedro
3 miesiące temu
JAK CZYTAM TEGO TYPU ARTYKUŁY TO MNIE TRAFIA SZLAK ALBO ZAMYKAMY WSZYSTKO W TYM KOŚCIOŁY ALBO NIC ALBO NARODOWA KWARANTANNA ALBO NIE.
Najnowsze komentarze (1185)
WZROKOWIEC
3 miesiące temu
Piękna sportowczyni, fotografia z kotem, ach te oczy!!!
Salomon
3 miesiące temu
do PIK - jesteś w głębokim błędzie, kościoły są od ludzi i dla ludzi - wszystkich ludzi. To budowle społeczne a nie księżowskie w których wyłudzają mamonę pod różnymi chytrymi pretekstami, na ich opasłe w nich bytowanie. I nie szykuj od razu argumentu, że "dachy przeciekają" i temu podobne sprawy załatwiać mogą tylko księża, to ich odwieczna żądza "parać się" pieniądzami. Remonty spokojnie przeprowadzą zagorzali bywalcy tych obiektów, sumiennie rozliczając się z zebranych społecznych pieniędzy. Gdyby ci funkcjonariusze k.k. nie mieli obfitych życiowych profitów z tego zawodu, to poszli by służyć,n.p. do szpitali na pielęgniarzy czy nauczycieli do szkół. Zapomnij te bajdurzenia o rzekomym powołaniu bożym, bo to tylko skok na synekury, wspierany przez chciwe ambicje mamusiek wiejskich i małomiasteczkowych grajdołków,na pokaz i pychę równie ciemnym sąsiadkom.
Artur Gdańsk
3 miesiące temu
Paragony z kasy fiskalnej po kolędzie i w każdym kościele. Raporty dobowe z kasy. Czemu fryzjerka, taksówkarz, lekarz ma kase fiskalną a ksiądz nie ???? Kościół katolicki to zorganizowana grupa przestępcza.
Ina
3 miesiące temu
To obowiazek ?kto w to jeszcze gra?
dysia65
3 miesiące temu
Hajs musi się zgadzać ale kolęda (czyli gramatyka to już nie?) Wstyd czytać. Zdaje sie, że ty jedna dostałas takie papierki a pytanie winno brzmieć ukończyłaś szkolę podstawową czy może aż gimnazjum
polonista
3 miesiące temu
szczypiornistka... czego od neij wymagac: "kolendą"... ja cie nie mogiem :-)
Doradca
3 miesiące temu
Jest RODO wiec nic nie musisz mu podawać. Napisz wielkimi literami RODO.
ulala
3 miesiące temu
Zapomnieli jeszcze o jeszcze jednej rubryce: dochód za rok np. 2019 wg PIT-u (potwierdzić w Urzędzie Skarbowym)
bDSHOOpT
wawa
3 miesiące temu
To słowo pisze się" kolęda", no ale co do ankiety, tylko na wsi czy w małych miastach księża mogą sobie posz aleć z takim dopytywaniem. U nas w Warszawie ludzie by ich pognali z takim pomysłem i 20-30 lat temu. Ja tam nie wiem, może u nas w karcie rodziny założonej 30 lat temu rok urodzenia wtedy żyjących i mieszkających tu osób z rodziny podałem, no ale gdzie żeby aż dokładne daty?
jak
3 miesiące temu
Wystarczy nie chodzić do kościoła i problem z głowy.
nieznany
3 miesiące temu
dot niektórych komentarzy negatywnych.Powiem to tak łatwiej jest komentować niż samemu dać przykład innym jakim się powinno być i czego nie powino się robic .Jakie to dziś popularne obmawiać innych za plecami wtedy wszyscy są odważni .Ciekaw jestem ilu tu odważnych piszących te komentarze negatywne skontaktuje się z tym ksiedzem i wyjaśni mu że to niestosowne ,a jeśli to nie poskutkuje odda sprawę dalej.
Polak Potrafi
3 miesiące temu
mała chciała zabłysnąć w necie no wiecie pandemia a PIS wszystko zamyka trzeba robić szum !!!!
wolontariat
3 miesiące temu
Tak, hajs. Na dole jest seria rubryk pt. "Kolenda" do wpisywania kwot z ok. 20 kolejnych lat, by od razu porównać, czy ktoś nie zaniża datku. Dojnicy kościelni patrzą na ludzi nie jak na owieczki wymagające prowadzenia i opieki, ale na dojne krowy.
real
3 miesiące temu
1984 - Orwell
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić