Powiedział o jedno słowo za dużo. Wielki skandal na boiskach

4

Kevin N'Doram, zawodnik jednego z klubu ligi francuskiej, w przerwie meczu przesadził ze swoją wypowiedzią. Po zakończeniu rywalizacji przeprosił za zachowanie.

NICE, FRANCE - NOVEMBER 27: Kévin N'Doram of FC Metz (po prawej) (Photo by Marcio Machado/Getty Images) (GETTY, Marcio Machado)

Najlepsze piłkarskie ligi na świecie wróciły do gry i znów jest gorąco na boiskach w Europie. Nie tylko za sprawą kwestii sportowych. W piątek, w drugiej kolejce francuskiej Ligue 1, Olympique Marseille prowadził do przerwy na wyjeździe z FC Metz (po bramce zdobytej w 14. minucie).

W przerwie rywalizacji przed kamerą jednej ze stacji telewizyjnych stanął zawodnik gospodarzy - Kevin N'Doram.

- Przepraszam za wyrażenie, ale gramy jak pedały. Boimy się grać w piłkę! - wypalił, a jego słowa natychmiast odbiły się szerokim echem we Francji.

Zawodnik Marsylii został skrytykowany przez organizacje, które na co dzień walczą z rasizmem i homofobią na stadionach. Mocno dostało mu się też od kibiców w mediach społecznościowych, a jednoznacznie o tej wypowiedzi napisały też francuskie media - na czele z najbardziej rozpoznawalnym dziennikiem "L'Equipe".

Wypowiedź N'Dorama była skandaliczna i homofobiczna - czytamy.

Po zakończeniu rywalizacji, w której to ostatecznie padł remis 2:2, piłkarz jeszcze raz stanął przed kamerami i przeprosił za wcześniejszą wypowiedź.

Jeśli kogoś uraziłem, przepraszam. Nie celowałem w nikogo, mówiłem to w złości. Nie powinienem był tego mówić. Chcę tylko przeprosić - przekazał.

N'Doram występuje w FC Metz od 2019 roku. W lipcu został tam wypożyczony z AS Monaco, a w czerwcu 2020 roku związał się z klubem czteroletnim kontraktem. Klub z Monako zainkasował za pomocnika 4,5 miliona euro.