aktualizacja 

Powiedział to w Sejmie o meczu Niemców. Poruszenie w szeregach PO

132

Do totalnie niespodziewanej sytuacji doszło podczas 67. posiedzenia Sejmu IX kadencji. W czwartkowy wieczór 1 grudnia wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba poprosił o przerwę z uwagi na... mecz reprezentacji Niemiec na mistrzostwach świata w Katarze. Tym samym wbił szpilkę Platformie Obywatelskiej. Ten przytyk wywołał poruszenie w ławach zajmowanych przez polityków opozycji.

Powiedział to w Sejmie o meczu Niemców. Poruszenie w szeregach PO
Jacek Ozdoba zszokował w Sejmie (PAP, YouTube)

Jacek Ozdoba na mównicy pojawił się po godzinie 21:00. Na wstępie zwrócił się z prośbą o przerwę. - Szanowna pani marszałek, szanowni państwo. Składam wniosek formalny o przerwę do godziny 22, aby Platforma Obywatelska mogła obejrzeć mecz swojej reprezentacji niemieckiej, która w tej chwili gra - mówił wiceminister klimatu i środowiska.

Abyście mogli odpowiednio kibicować - dodał polityk, a złożeniem wniosku chwalił się również na Twitterze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Gigantyczna podwyżka dla TVP. Rzecznik PiS stawia sprawę jasno

Jego słowa wywołały ogromne poruszenie. Jedni zaczęli się śmiać, a inni byli zbulwersowani wypowiedzią wiceministra. Ten jednak nie zamierzał kończyć wypowiedzi i po chwili uderzył również w Donalda Tuska, który stoi na czele PO.

Jacek Ozdoba mocno o Donaldzie Tusku

Przedstawiciel rządu nie szczędził mocnych słów Donaldowi Tuskowi. - Ale skoro jesteśmy już przy Berlinie, to dokładnie osiem lat temu, 1 grudnia 2014 roku, szefem Rady Europejskiej został Donald Tusk - przypomniał Ozdoba.

Następnie podkreślił, że lider PO jest "człowiekiem odpowiedzialnym za pakiet klimatyczny, podwyższanie wieku emerytalnego, człowiekiem, który z PSL-em wypełnił rolę, a Niemcy namaściły go na króla Europy".

Zgodził się na drożyznę dla Polaków. I to właśnie ten język i styl uprawiania polityki proniemieckiej, prorosyjskiej, powinien w was dzisiaj powodować, żebyście głosowali za naszymi reformami i ustawami. Nie macie wstydu, a Donald Tusk zapisał się na czarnych kartach historii nie tylko Europy, ale świata, z uwagi na to, co zrobił - mówił Jacek Ozdoba, wywołując tym samym ogromne emocje w Sejmie RP.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić