aktualizacja 

Rosjanie już spodziewają się problemów. Trudno im będzie o wizy

Pierwsze sankcje już dotykają rosyjskich sportowców. W NHL były czeski hokeista Dominik Hasek domaga się wyrzucenia Rosjan występujących w najlepszej hokejowej lidze świata. A to tylko początek...

Rosjanie już spodziewają się problemów. Trudno im będzie o wizy
Rosyjscy hokeiści mogą mieć problemy (IIHF)

Konsekwencje inwazji Rosji na Ukrainę już są widoczne. Przypomnijmy, że rozpoczęła się ona w czwartek po tym, jak Władimir Putin wydał rozkaz przeprowadzenia operacji wojskowej w Donbasie, ale zaatakowano również strategiczne miejsca w innych częściach kraju.

Sportowcy zaczynają to odczuwać. Polacy, Szwedzi i Czesi nie chcą grać w barażach o mundial z Rosją, a Rosjanom zabrano już kilka wydarzeń sportowych. Reprezentacja Rosji nie zagra w siatkarskiej Lidze Narodów, o czym poinformował FIVB.

Gorąco jest też w hokeju. Wayne Gretzky zaproponował, by zbanować kadrę młodzieżową Rosji, która w sierpniu miałaby wziąć udział w młodzieżowych mistrzostwach świata. Natomiast Dominik Hasek apeluje o wyrzucenie Rosjan z NHL.

NHL musi natychmiast zawiesić kontrakty wszystkim rosyjskich graczom! Każdy sportowiec reprezentuje nie tylko siebie i swój klub, ale także swój kraj, jego wartości i działania (...) - napisał Dominik Hasek na Twitterze.

Rosyjskie media wiedzą, że sytuacja nie jest łatwa. "Hokeiści będą mieli duży problem z wizami do Kanady. Jeśli ktoś takowej nie ma już teraz, to otrzymanie ich będzie nierealne" - czytamy w sport-express.ru. Pod znakiem zapytania stoi też występ w majowym turnieju w Finlandii, który jest niezwykle istotny dla kadry Rosji.

Zobacz także: Miał zawał serca na boisku! Wrócił do gry (wideo)
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić