Rozczulający film z Rafaelem Nadalem. Padły też ważne słowa

7

Rafael Nadal musiał się wycofać z Wimbledonu przed półfinałem z powodu kontuzji. Jego pożegnanie zostało uchwycone i pokazane w mediach społecznościowych.

Rozczulający film z Rafaelem Nadalem. Padły też ważne słowa
Rafael Nadal opuścił korty Wimbledonu (Twitter, Twitter)

W filmie, opublikowanym przez oficjalne konto Wimbledonu, widać Rafaela Nadala, który przechadza się jeszcze w stroju tenisowym i z torbą po pomieszczeniach administracyjnych na kortach Wimbledonu.

Hiszpan żegna się z pracownikami i dziękuje im za współpracę w ostatnich tygodniach. Ponadto pozuje do zdjęć z uśmiechem na twarzy, a z niektórymi osobami ściska się serdecznie. Do grupki kibiców powiedział na koniec: "mam nadzieję, do zobaczenia w przyszłym roku".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nawet jeżeli były to kurtuazyjne słowa, to i tak bardzo ważne, ponieważ kariera 36-letniego Rafaela Nadala jest w ostatnim czasie naznaczona kontuzjami. Hiszpan w niektórych wypowiedziach przygotowywał już swoich kibiców na moment, w którym postanowi on zakończyć zawodową przygodę z tenisem. Inna sprawa, że niezmiennie potrafi grać na topowym poziomie.

Rafael Nadal opuścił tegoroczny Wimbledon niepokonany, a jednak bez trofeum w rękach. Hiszpan wycofał się przed półfinałem z Nickiem Kyrgiosem z powodu kontuzji mięśni brzucha. Utrudniała ona przede wszystkim serwowanie. W niedzielnym finale zagrają Kyrgios z Novakiem Djokoviciem.

Podjąłem decyzję o wycofaniu się, ponieważ czuję, że z powodu tego urazu nie wygrałbym tutaj jeszcze dwóch meczów. Robię to z szacunku do siebie. Nie chcę wyjść na kort i być niewystarczająco konkurencyjny - powiedział Rafael Nadal na konferencji prasowej.

Przygnębienie wynikające z oddania walkowerem turnieju wielkoszlemowego nie pozbawiło Hiszpana klasy przy opuszczaniu kortów Wimbledonu. - To przyjazna osoba, która zawsze powie "cześć". Sukcesy nie zmieniły go jako człowieka - powiedziała niedawno Iga Świątek, liderka rankingu WTA.

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić