Siatkarka wspomina pocałunek z Polką. "Moim rodzicom było z tym ciężko"

14

O uchwyconym przez fotoreportera pocałunku Paoli Egonu z Katarzyną Skorupą było głośno w 2018 roku. Włoszka powróciła do niego w rozmowie z czasopismem "Vanity Fair".

Siatkarka wspomina pocałunek z Polką. "Moim rodzicom było z tym ciężko"
Paola Egonu w barwach reprezentacji Włoch (Wikipedia, Osvaldo Telese)

Zdjęcie zostało wykonane po jednym z meczów we Włoszech. Paola Egonu i była reprezentantka Polski obdarzyły się pocałunkiem w usta jeszcze w hali. W jednym z sezonów Włoszka i starsza od niej o 14 lat Katarzyna Skorupa występowały wspólnie w jednym zespole Igorze Gorgonzola Novara.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Moim rodzicom było z tym ciężko. Martwili się tym, co powiedzą krewni, przyjaciele, sąsiedzi. Mnie to nie obchodziło. Pocałowałam dziewczynę publicznie i reakcje nie były przyjemne. Problem polega na tym, że ludzie dookoła nie dbają o własne życie, a zajmują się życiem innych. Jest w społeczeństwie tak wiele tradycyjnych, ale dysfunkcyjnych rodzin, a mimo to potępiają pary tej samej płci, które w miłości wychowują dzieci. To g*****ny świat - mówi Paola Egonu w rozmowie z Vanity Fair.

Siatkarka została zapytana również o związek z Michałem Filipem, zawodnikiem z Polski. - On nie jest moim chłopakiem. Spotykaliśmy się przez pewien czas, ale to wszystko - odpowiada reprezentantka Włoch.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem

Duża część rozmowy jest gorzka, ponieważ porusza temat rasizmu, z którym spotkała się w Europie czarnoskóra siatkarka. Ma duże pretensje do sposobu, w jaki została potraktowana ona i jej rodzina w ojczyźnie. Z tego powodu rozważała zakończenie kariery w reprezentacji Włoch.

Zdarza się, że mama prosi o kawę w kawiarni i celowo podają jej zimną. Do banku wpuszczają jej koleżankę, a ją nie. Boli mnie to, że ona nie złości się na to, tylko uważa, że to normalne zachowanie. Nauczyli nas, żeby nie wkładać rąk do torebki w sklepie, żeby nie zostać posądzonym o kradzież. Nawet teraz, kiedy mam telefon w kieszeni, to czekam na wyjście na zewnątrz z wysłaniem odpowiedzi - opowiada zawodniczka.

Paola Egonu to jedna z najlepszych atakujących w Europie. Z reprezentacją Włoch zdobywała mistrzostwo kontynentu, a także dwa medale mistrzostw świata.

Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić