aktualizacja 

Szykuje się wielki powrót w skokach narciarskich

5

To już pewne. W kolejnym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich dojdzie do wielkiego powrotu. Dokona się on w reprezentacji Norwegii.

Szykuje się wielki powrót w skokach narciarskich
Maren Lundby blisko powrotu do Pucharu Świata w skokach (Photo by Matthias Hangst/Getty Images) (Getty Images, Matthias Hangst)

W październiku 2021 roku Maren Lundby, niezwykle utytułowana norweska zawodniczka, ogłosiła, że odpuszcza całkowicie sezon 2021/22. Decyzja była tym bardziej zaskakująca, że był to sezon, w który rozegrano igrzyska olimpijskie (w Pekinie). Norweżka odpuściła więc kluczową imprezę czterolecia.

Powód? Kwestia, która w skokach zawsze budzi wiele kontrowersji - waga. Lundby przyznała wówczas, że jej ciało się zmieniło, przytyła kilka kilogramów i chce zgubić je w naturalny sposób.

W skokach narciarskich stawiane są przed nami ekstremalne wymagania, a jednym z nich jest waga. To trudna decyzja, ale uważam to za słuszny wybór. Robię to, żeby zadbać o siebie i nie iść na skróty - mówiła kilka miesięcy temu w rozmowie z nrk.no.

W trakcie sezonu 2021/22 nie tylko odzyskiwała formę, ale i pełniła rolę ekspertki do spraw skoków w norweskiej telewizji. Wzięła też udział w norweskiej edycji "Tańca z Gwiazdami".

Za kilka miesięcy dojdzie natomiast do wielkiego powrotu Lundby. We wtorek został on potwierdzony, bo Norweski Związek Narciarski ogłosił kadry na sezon 2022/23. Lundby znalazła się w zespole pań.

Celem jest skakanie w trakcie jesiennych treningów, a następnym pełna gotowość, gdy ruszy sezon - zapowiedziała w rozmowie z dziennikiem "Nettavisen".

Norweżka ma już w swojej karierze złoto igrzysk olimpijski (z 2018 roku). Oprócz tego ma w swoim dorobku kilka medali mistrzostw świata (w tym dwa złote), a w sumie trzykrotnie sięgała po Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata.

Zobacz także: Milioner chwali się luksusową łodzią. Tak na niej szaleje (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić