To doprowadziło ją do łez. Chalidow wspomina zmarłą matkę

1

Mamed Chalidow to jedna z największych ikon polskiego MMA. Utytułowany sportowiec w rozmowie na kanale "trójkąt" podzielił się wzruszającym wspomnieniem na temat swojej zmarłej matki.

To doprowadziło ją do łez. Chalidow wspomina zmarłą matkę
Na zdjęciu Mamed Chalidow (Licencjodawca, Youtube trójkąt)

Mamed Chalidow już wkrótce stanie przed jednym ze swoich największych wyzwań w karierze sportowej. 43-latek na XTB KSW Epic zmierzy się w boksie z Tomaszem Adamkiem. Walka została zakontraktowana na sześć rund i odbędzie się w limicie do 99 kilogramów. Dla Chalidowa będzie to debiut w tej formule.

Walka dwóch ikon polskich sportów walki cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców, a jej bohaterowie zdobywają uwagę mediów związanych nie tylko ze sportem. W niedzielę (04.02) na kanale "trójkąt" opublikowano trwający ponad 50 minut wywiad z Mamedem Chalidowem.

Rozmowa dotyczyła wielu wątków. 43-latek opowiedział m.in. o swoich początkach w MMA, młodości spędzonej w Czeczenii czy zasad, którymi kieruje się w życiu. W pewnym momencie Mamed wspomniał o swojej zmarłej matce, która przez wiele lat była dla niego największym wsparciem. Zawodnik KSW przedstawił reakcję kobiety, gdy ta po raz pierwszy zobaczyła, co przez treningi zapasów stało się z jego uszami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Żużel. Rewelacyjne informacje od Patricka Hansena. Zdradził, kiedy wsiądzie na motocykl
Jak ona zobaczyła moje kalafiory, to zaczęła płakać. Pytam: co się stało mamo? Takie piękne uszy miałeś... Ona zawsze mnie rozbawiała - opowiadał

Chalidow w przeszłości kilkukrotnie podkreślał, jak ważną rolę w jego życiu odegrała matka. To właśnie ona namówiła go do przyjazdu do Polski. Były mistrz KSW często podkreślał też, że śmierć matki była dla niego wielkim ciosem.

Najtrudniejszy moment w życiu? To jak moja mama odeszła. To jest dla mnie najtrudniejszy moment. Ona była kochana, dzięki niej przyjechałem do Polski. To ona zawsze mi mówiła o cierpliwości, tak naprawdę przekazywała mi dużo wartościowych rzeczy. Cały czas była dla mnie przykładem - mówił w dokumencie "Tytani KSW", który został opublikowany w grudniu 2022 roku w serwisie Viaplay.
Autor: AHU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić