LAK| 

Tokio 2020. "To pralnia brudnych pieniędzy". Mocny cios Amerykanów w Białoruś

198

Stany Zjednoczone oskarżają Białoruski Komitet Olimpijski o pomoc w praniu brudnych pieniędzy i omijanie zakazów wizowych - donosi serwis rsport.ria.ru. W poniedziałek ogłoszono w USA nowe sankcje wobec Białorusi.

Tokio 2020. "To pralnia brudnych pieniędzy". Mocny cios Amerykanów w Białoruś
Na zdjęciu: Aleksandr Łukaszenka. (Wojciech Pacewicz)

Sprawa Krysciny Cimanouskiej i jej wezwania do powrotu z Tokio 2020 na Białoruś obiegła cały świat. Biegaczka została wycofana ze startu w igrzyskach olimpijskich, a następnie nakazano jej powrót na Białoruś. Wszystko po tym, jak w mediach społecznościowych skrytykowała swoich trenerów. Miała im za złe, że ma pobiec w sztafecie 4x400 metrów, o czym wcześniej nie wiedziała i nie była na to przygotowana.

Kryscina Cimanouska obawiała się, że po powrocie na Białoruś będą czekać na nią surowe konsekwencje. Dlatego nie chciała lecieć do ojczyzny i udała się do polskiej ambasady, gdzie dostała wizę humanitarną. Następnie przyleciała do Polski i tu chce ułożyć sobie życie.

Jest atak na Białoruś

W mocnych słowach na temat działania Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego wyraziły się Stany Zjednoczone. Amerykanie oskarżają Białorusinów o pomoc w praniu brudnych pieniędzy i omijanie zakazów wizowych

"Narodowy Komitet Olimpijski Białorusi jest oskarżany o pomoc w praniu brudnych pieniędzy, omijanie sankcji i omijanie zakazów wizowych. Komitet Olimpijski publicznie zganił za brak ochrony białoruskich sportowców przed dyskryminacją polityczną i represjami" - tak brzmi dekret Białego Domu.

W poniedziałek Stany Zjednoczone ogłosiły nowe sankcje wobec Białorusi. Pod nimi w szczególności podlegał Narodowy Komitet Olimpijski Białorusi, na czele którego stoi Wiktor Łukaszenka, najstarszy syn prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki.

Zobacz także: Robert Korzeniowski o dramacie polskich pływaków. Wspomina swoją dyskwalifikację
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić