o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
LAK
|

Traumatyczne przeżycia wielkiej gwiazdy. Opisuje to ze szczegółami!

1
Podziel się

Aż trudno uwierzyć w to, w jakich warunkach dorastał Wilfredo Leon, gwiazda reprezentacji Polski. Kubańczyk, który jest nazywany Messim siatkówki, zdradził, jak wyglądało jego życie w internacie. To traumatyczna opowieść!

Traumatyczne przeżycia wielkiej gwiazdy. Opisuje to ze szczegółami!
Wilfredo Leon (Paweł Piotrowski WP SportoweFakty)
bEgAkcut

"Drużyna mistrzów" - z takim cyklem artykułów ruszyły WP SportoweFakty. W nich najwybitniejsi polscy sportowcy sami opowiadają o swojej karierze, swoich wzlotach i upadkach. Tym razem czas dla czytelników znalazł Wilfredo Leon, gwiazda reprezentacji w siatkówce.

Wilfred Leon jest gwiazdą siatkówki. Zarabia wielkie pieniądze i może pozwolić sobie na wiele. Nie zawsze tak było, bo wychowywał się na komunistycznej Kubie, w biedzie, bez bieżącej wody i prądu.

bEgAkcuv

Traumatyczne przeżycia

Kubańczyk, który jest nazywany Messim siatkówki, zdradził, jak wyglądało jego życie w internacie. To traumatyczna opowieść!

Z kilkoma siatkarzami i sportowcami z innych dyscyplin mieszkałem tak w Hawanie. Na ostatnim, czwartym piętrze internatu. Dach przeciekał, więc w czasie deszczu wkładaliśmy walizki na łóżka, bo po pokoju wszystko pływało. Woda po kostki. W okresie deszczowym mogło tak lać codziennie przez kilka miesięcy. Lało i wiało, co też dało się odczuć. W oknach nie mieliśmy szyb. Z bieżącą wodą także był problem. Żeby się wykąpać i zrobić pranie, chodziłem po wodę do studni - zdradził Leon.
Miałem 13 lat, targałem dwa wypełnione wiadra na czwarte piętro. Potem spocone ciuchy tarłem w rękach. Żeby je wypłukać, potrzebne były dwa kolejne kubły wody. Cztery piętra w dół, cztery w górę - i do roboty. I tak co dwa dni. A do tego codzienne kąpiele... Po ośmiu godzinach treningów i takiej pracy dodatkowej można było nabrać krzepy. Ponadto musiałem zachowywać czujność i mieć oko na swoje rzeczy. Internat zawsze był otwarty i każdy mógł tam wejść - dodał siatkarz reprezentacji Polski.
bEgAkcuB

Dziesięć lat temu Wilfredo Leon był gwiazdą siatkarskiej reprezentacji Kuby. Z drużyną tą sięgnął po srebrny medal mistrzostw świata. Z dobrej strony pokazywał się także w prestiżowej Lidze Światowej. Dla kadry robił wszystko, grał w niej nawet wtedy, gdy miał kontuzję. Tak było w 2012 roku. Zmagał się z urazami barku i stawu skokowego.

Zobacz także: Mateusz Borek po gali Gromda 5. "Wychodzisz z kina lub teatru mając w głowie ostatnią scenę"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgAkcuW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Bbb
4 dni temu
Nie macie pojęcia o tym co to znaczy traumatyczne przejścia i traumatyczne życie. Osobiście przeszedłem przez coś co totalnie mnie odczłowieczyło. Nie potrafie czuć samego siebie...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić