"W ciągu kilku godzin operacja". Trudny czas gwiazdy tenisa

1

Najbliższe dni nie będą łatwe dla Rafaela Nadala. Hiszpan przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie przygotowuje się do wielkoszlemowego US Open. Tymczasem żona tenisisty, będąca już w 31. tygodniu ciąży, trafiła do szpitala.

"W ciągu kilku godzin operacja". Trudny czas gwiazdy tenisa
Rafael Nadal (Getty Images, Dylan Buell)

Rafael Nadal przeżywa bardzo ciężkie chwile przed startem US Open. O rodzinnych trudnościach poinformował m.in. hiszpański dziennik "AS", powołując się na "El Diario de Mallorca". Xisca Perello, żona Rafaela Nadala, miała trafić do prywatnej kliniki. W ciągu kilku najbliższych godzin ma przejść zabieg chirurgiczny.

Operacja została zalecona przez lekarzy, ale hiszpańskim dziennikarzom nie udało się ustalić, co dokładnie dolega kobiecie. Przy ciężarnej żonie nie może być Rafaela Nadala, który jest już w Stanach Zjednoczonych i przygotowuje się do wielkoszlemowego US Open.

W nocy ze środy na czwartek czasu polskiego Rafael Nadal zagrał nawet w charytatywnym meczu dla pokoju, z którego środki będą przeznaczone na pomoc Ukrainie. W tym spotkaniu, oprócz Nadala, zagrały również takie gwiazdy tenisa jak Iga Świątek czy Serena Williams, która po tegorocznym US Open zakończy profesjonalną karierę.

Xisca Perello, żona Rafaela Nadala, nie jest jednak w klinice sama. Towarzyszą jej krewni. Jak informuje dziennik "AS", do szpitala przyjechali jej rodzice oraz siostra jednego z najlepszych tenisistów świata Maribel Nadal.

Dziecko Rafaela Nadala wkrótce przyjdzie na świat

Rafael Nadal i Xisca Perello, którzy w tym roku będą obchodzić trzecią rocznicę ślubu, oczekują narodzin pierwszego dziecka. Ich syn ma przyjść na świat w październiku. Jeszcze przed narodzinami potomka, Hiszpan został zapytany, czy chciałby, żeby jego syn, tak jak i on, grał w przyszłości zawodowo w tenisa ziemnego.

Do niczego nie będę zmuszał swoich dzieci. Chciałbym, aby robiły to, co lubią. Na pewno nie będę naciskał, żeby poszły w moje ślady - podkreślił Nadal, cytowany przez "AS".

Trzeci wielkoszlemowy turniej w tym sezonie - US Open - rozpocznie się w poniedziałek 28 sierpnia. Nadal będzie w Stanach Zjednoczonych walczył o swój piąty triumf w tych zawodach. Z kolei oczy polskich kibiców będą zwrócone na Igę Świątek oraz Huberta Hurkacza.

Zobacz także: Niezwykła stylizacja miss Euro. Trudno oderwać wzrok
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić