Wielka klasa Graneruda. Wspomniał o Kubackim

1

Halvor Egner Granerud był najlepszym skoczkiem sezonu 2022/23. Po jego zakończeniu udzielił wywiadu, w którym nie zapomniał o Dawidzie Kubackim. Z Polakiem toczył pasjonujące rywalizacje.

Wielka klasa Graneruda. Wspomniał o Kubackim
Na zdjęciu: Halvor Egner Granerud (Photo by Bjoern Reichert/NordicFocus/Getty Images) (GETTY, Bjoern Reichert/NordicFocus)

Halvor Egner Granerud nie miał sobie równych w sezonie 2022/23. Kiedy już zbudował wielką formę, nikt nie był w stanie go zatrzymać. Po raz drugi w karierze sięgnął po Kryształową Kulę, a po drodze triumfował także w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni, a później także w Raw Air.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: słynna narciarka wzięła piłkę do kosza. A potem taka mina!

Norweg w swoim doskonałym sezonie zastopował Dawida Kubackiego, który znakomicie rozpoczął cykl. Długo pozostawał na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej, ale później musiał uznać wyższość rywala. Granerud najpierw go dogonił, a później zbudował sobie pokaźną przewagę nad całą stawką.

Granerud - już po zakończeniu sezonu - udzielił wywiadu portalowi berkutschi.com. W rozmowie nie zapomniał o tym, aby wspomnieć o swoich rywalach ze skoczni.

To była długa zima, stoczyłem wiele ciężkich walk, szczególnie ze Stefanem, Anze i Dawidem. Skakali naprawdę dobrze i myślę, że cała nasza czwórka przez całą zimę prezentowała niewiarygodnie wysoki poziom skoków narciarskich, więc jest jeszcze fajniej, gdy kończy się na szczycie - przyznał.

Zdradził też, co zmieniło się w pierwszych tygodniach sezonu i co pozwoliło mu wdrapać się na szczyt.

Próbowałem złych rzeczy w pierwszych konkursach. W jakiś sposób byłem zbyt spięty i skakałem tak, jak przed sezonem. Technika była popieprzona i w końcu po prostu nie byłem wystarczająco zrelaksowany. To był główny problem - ocenił.

Norweski skoczek wciąż jest głodny sukcesów. Przyznał, że w całej karierze chciałby sięgnąć po cztery Kryształowe Kule. Jest więc w połowie tej drogi.

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić