aktualizacja 

Włoski trener imponuje znajomością języka polskiego. Nieźle sobie radzi!

1

Nie wszyscy obcokrajowcy pracujący w Polsce chcą się uczyć naszego języka, bo jest on zwyczajnie trudny. Alfredo Martilotti z Asseco Resovii Rzeszów wyłamuje się z tego trendu i swoje umiejętności zaprezentował w promocyjnym wideo.

Włoski trener imponuje znajomością języka polskiego. Nieźle sobie radzi!
Alfredo Martilotti (Instagram.com)

Jest wielu sportowców i trenerów, którzy spędzają dużo czasu w Polsce i nie uczą się języka. Jedną z takich osób jest Andrea Anastasi. Był selekcjonerem reprezentacji Polski, a potem pracował bardzo długo w Treflu Gdańsk i Projekcie Warszawa. Mimo to nie posługuje się naszym językiem, choć bardzo ceni sobie życie w Polsce.

Zupełnie inaczej jest w zupełnie innym klubie Plusligi. Alfredo Martilotti do naszego kraju przyjechał w 2020 roku. Został wówczas ogłoszony w Asseco Resovii Rzeszów i został jednym z dwóch asystentów Alberto Giulianiego. Włoch od lat współpracował z tym szkoleniowcem. Pracowali ze sobą od 2011 roku, począwszy od Cucine Lube Civitanova.

Żyli we Włoszech, a także w Słowenii. Nie mieli styczności z naszym krajem poza przyjazdami na mecze czy turnieje. Kiedy jednak zaczęli pracować w Rzeszowie, najwyraźniej poskutkowało to chęcią nauki polskiego.

Martilotti został w Resovii już bez Giulianiego. Teraz pierwszym szkoleniowcem jest Marcelo Mendez. Na profilu rzeszowskiego klubu pojawiło się nagranie, na którym Włoch w języku polskim zaprasza na pojedynek ćwierćfinałowy.

Trzeba przyznać, że radzi sobie naprawdę dobrze. Docenili to również fani. - Dowód na to, że Włosi jednak są w stanie powiedzieć po polsku więcej niż "dzień dobry" i "lubię pierogi" - przyznał klub kibica.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Piękna miss Euro wbiła szpilkę gwiazdorowi Szwecji
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić