LAK| 

Wyrzucili go z UFC. Tak Polak mówi o swojej przyszłości. Walka w KSW?

7

W największej organizacji MMA na świecie nie zobaczymy już Krzysztofa Jotki. Polak stracił angaż w UFC. 33-latek za pomocą mediów społecznościowych odniósł się do tej informacji. Przekazał też, jakie ma dalsze plany. Wymienił trzy organizacje, z którymi prowadzi negocjacje.

Wyrzucili go z UFC. Tak Polak mówi o swojej przyszłości. Walka w KSW?
Krzysztof Jotko (YouTube)

Ta decyzja jest mimo wszystko zaskoczeniem. Choć Krzysztof Jotko przegrał swoją ostatnią walkę, to ostatnio prezentował dobrą formę. O tym, że Polak stracił pracę w UFC poinformował jako pierwszy dobrze zorientowany w realiach tej organizacji twitterowy profil "UFC Roster Watch".

Jotko w październiku na gali UFC Fight Night 211 przegrał z Brendanem Allenem już w pierwszej rundzie. Jednak w siedmiu ostatnich walkach odniósł pięć zwycięstw i nic nie wskazywało na to, że jednego z najlepszych polskich wojowników MMA nie zobaczymy już więcej w UFC.

Polak mówi o przyszłości

Krzysztof Jotko opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym odniósł się do ostatnich wydarzeń ze swojej kariery.

33-letni zawodnik wymienił trzy organizacje, z którymi rozpoczął już negocjacje ws. kolejnego pojedynku. Ciekawostką jest fakt, że Jotko nie wymienił największej polskiej organizacji: "Federacji KSW".

Na początku chciałbym bardzo, ale to bardzo podziękować organizacji UFC i ludziom, którzy tam pracują i dbają o nas zawodników. To była naprawdę wspaniała przygoda, doświadczenie i zaszczyt być i walczyć prawie dekadę, dla najlepszej organizacji na świecie - rozpoczął swój wpis Jotko.

Jotko w swojej karierze stoczył 30 pojedynków. 24 z nich zakończyły się triumfami reprezentanta Polski, a w sześciu musiał uznać wyższość przeciwników. W UFC walczył od 2013 roku.

Niestety mój kontrakt nie został przedłużony i z tego powodu po ostatniej walce zostałem wolnym agentem z rekordem: 24-6 UFC 11-6. Rozmowy już są prowadzone z innymi topowymi organizacjami Bellator MMA ONE Championship PFL MMA Live - zdradził Jotko.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić