Jak wyglądał w dzieciństwie Kamil Stoch? Zobacz nagranie

0

Nagranie 12-letniego Kamila Stocha od kilku lat krąży w sieci. Młodziutki skoczek opowiadał wówczas o swoich marzeniach, pewnie nie zdając sobie sprawy z tego, że spełni je już w 2014 roku.

Jak wyglądał w dzieciństwie Kamil Stoch? Zobacz nagranie
Kamil Stoch (Instagram)

W 1999 roku TVP nagrywało materiał w Zakopanem o utalentowanych młodych skoczkach. Jednym z nich był Kamil Stoch. - Pierwszy raz zacząłem skakać na nartach cztery lata temu. Do treningu namówiła mnie pani Jadzia z Zębu, która założyła klub LKS Ząb - opowiadał wówczas 12-letni chłopak.

Został też zapytany o marzenia. - Chciałbym wystartować na olimpiadzie, zdobyć złoty medal. Jak na razie to ja mam jeszcze czas. Może za jakieś 5-6 lat wystartuję, jak będę dobrze skakał - opowiedział z rozbrajającą szczerością.

Na igrzyskach zadebiutował w Turynie w 2006 roku. Wtedy jeszcze nie odniósł sukcesu, bo był 16. i 26. W 2010 roku w Vancouver zajął 27. i 14. lokatę. Na spełnienie marzenia musiał poczekać do 2014 roku. W Soczi zgarnął dwa złote medale. TVP wówczas sięgnęło do archiwum po nagranie z 1999 roku.

Zobacz także: 12-letni Kamil Stoch o... medalu olimpijskim!

Cztery lata temu pochwalił się w swoich mediach społecznościowych jeszcze starszą fotką. Składając swoim fanom życzenia z okazji Dnia Dziecka, pokazał, jak wyglądał. Zdjęcie uroczego malucha siedzącego na kanapie w niebiesko-szarym kombinezonie bardzo przypadło do gustu internautom.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Kamil Stoch nadal walczy o trofea w Pucharze Świata. Odnosi sukcesy, utrzymuje się w czołówce i zdobywa kolejne trofea. Nie wiadomo, jak długo jeszcze. W końcu swoje marzenie spełnił stosunkowo dawno.

Zobacz także: Choinka prosto z lasu to prawdziwy hit. Leśnicy mówią, że telefony się urywają
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić