Zdradził, jakie ma relacja z Fajdkiem. Jednoznacznie

4

Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki od lat toczą ze sobą zaciętą rywalizację w rzucie młotem - nie tylko w Polsce, ale także na międzynarodowych arenach. Jakie mają relacje między sobą? Nowicki właśnie to zdradził.

Zdradził, jakie ma relacja z Fajdkiem. Jednoznacznie
Na zdjęciu: Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek (Twitter, Eurosport Polska)

Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek to dwaj znakomici polscy lekkoatleci, którzy przez lata wywalczyli dla Polski worek medali na międzynarodowych imprezach. W ostatnich latach więcej radości dał ten drugi - to Nowicki wywalczył złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio, to także on sięgnął po srebro mistrzostw świata w 2023 roku (Fajdek zajął wówczas czwartą lokatę).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: tenisowa para poleciała do raju. Co za zdjęcia!

Choć mogłoby się wydawać, że relacje między nimi mogą być trudne, bo obaj walczą o najcenniejsze medale w lekkiej atletyce, Nowicki kategorycznie temu zaprzecza. Przekonujemy się o tym z jego wypowiedzi, której udzielił w "Podkaście Olimpijskim" w serwisie sport.interia.pl.

Każdy z nas chce wygrać. Jest ta rywalizacja. Ja ze swojej strony bardzo się z tego cieszę, bo ja lubię taką rywalizację sportową. To mnie motywuje do tego, żeby rzucać daleko i wygrywać z każdym - przyznał.
Myślę, że Paweł też tak ma. Ta rywalizacja go motywuje i napędza do osiągania niezłych wyników. Fajnie, że na "własnym podwórku" jest ktoś taki jak on, ponieważ to ciągnie nasze wyniki do góry - dodał.

A to jasno pokazuje, że między nimi nie ma złej krwi. W przyszłym roku obaj znów staną do walki o kluczowe tytuły - w tym przede wszystkim o tytuł mistrza olimpijskiego na igrzyskach w Paryżu.

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić