o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JAR
|

Znany polityk uratował Kamila Stocha

1
Podziel się

Kamil Stoch to jeden z najinteligentniejszych polskich sportowców. Niewiele osób jednak wie, że miał spore problemy na maturze. Z pomocą przyszedł mu sam Roman Giertych.

Znany polityk uratował Kamila Stocha
Tego nie wiesz o Kamilu Stochu. Znany polityk uratował jego maturę! (Instagram, Instagram)
bEhoLKbp

Łączenie nauki ze sportem zawodowym to bardzo trudna kwestia. Wielu znanych zawodników na własnej skórze przekonało się, że bywa to niewykonalne. Są jednak wyjątki od reguły, a w tym gronie są Robert Lewandowski oraz Kamil Stoch.

Wybitny polski skoczek narciarski w 2012 roku został magistrem wychowania fizycznego na AWF w Krakowie. Sześć lat wcześniej Kamil Stoch był jednak w sporych tarapatach. Jak przypomina "Super Express", wielokrotny mistrz miał spore problemy... na maturze.

bEhoLKbr

Stoch podczas egzaminu dojrzałości zdawał język polski, angielski oraz biologię (matematyka nie była jeszcze obowiązkowa). Pierwsze dwa przedmioty zdał bez problemu, jednak kłopoty pojawiły się przy biologii, której nie zaliczył. - Nie zaliczyłem biologii i znów będę próbował dopiero za rok - mówił w 2006 roku.

Z pomocą przyszedł jednak... Roman Giertych, ówczesny minister edukacji. Według wprowadzonej amnestii, osoby, które nie zdały jednego egzaminu, a z pozostałych mieli przynajmniej 30-procentową średnią, dostali świadectwa maturalne. W tym gronie był m.in Kamil Stoch.

Kamil Stoch. Ulubieniec kibiców

Polski sportowiec cieszy się dużą popularnością. Jego konto na Instagramie śledzi blisko 390 tysięcy użytkowników. 33-latek regularnie dzieli się z fanami swoimi najciekawszymi momentami z życia.

bEhoLKbx

W ten weekend odbędą się ostatnie konkursy pucharu świata w skokach narciarskich. W klasyfikacji generalnej Stoch zajmuje trzecie miejsce.

Zobacz także: PGNiG Superliga. Co za popis Miłosza Wałacha. Rekord był o krok
bEhoLKbS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
bicie piany
3 miesiące temu
Jak co dzień Wp karmi czytelników niczym, podobnie jak TVN karmi swoich widzów parówkami z Orlenu
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić