Został mistrzem kraju. Wystosował ważny apel do rodaków

Podziel się:

Piotr Lisek obronił tytuł halowego mistrza Polski w skoku o tyczce. Podczas niedzielnej rywalizacji w Toruniu pokonał drugiego Pawła Wojciechowskiego o 20 centymetrów. Po zakończeniu rywalizacji wystosował apel do Polaków.

Został mistrzem kraju. Wystosował ważny apel do rodaków
Toruń, 06.03.2022. Piotr Lisek w konkursie skoku o tyczce mężczyzn podczas halowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, 6 bm. w Toruniu. (js) PAP/Tytus Żmijewski (PAP, PAP/Tytus Żmijewski)

Lisek to od lat czołowy polski lekkoatleta. Do niego należą rekordy Polski zarówno w hali, jak i na stadionie. Dominację na krajowym podwórku potwierdził w niedzielę w Toruniu.

Obronił wtedy tytuł mistrza Polski w hali. Nie obyło się jednak bez problemów - dwukrotnie strącił poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,41 m. Miał ostatnią próbę, aby pozostać w konkursie.

Ostatecznie uzyskał 5,61 m. Drugi Paweł Wojciechowski stracił do niego dwadzieścia centymetrów. Podium rywalizacji uzupełnił natomiast dość niespodziewanie Karol Pawlik (5,31 m).

Został mistrzem Polski. Przekazał ważną wiadomość

Wszyscy trzymaliśmy kciuki i to było piękne, wy byliście wspaniali… ta moc z trybun czy w wiadomościach jest niesamowita - skomentował swój sukces na Instagramie.

Piotr Lisek przyznał, że jest dobrze przygotowany. Zabrakło mu jednak błysku w oku, ale z pozytywnym nastawieniem zamierza wejść w sezon letni. Miał także bardzo ważny apel do rodaków.

Trzymajcie się… Teraz ważny sprawdzian dla nas, dla Polaków… Bądźmy jednością - napisał.
Zobacz także: Tego gola można oglądać godzinami! Cóż za precyzja (wideo)
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić