Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

Zwrócił uwagę na mowę ciała Michała Probierza. Robi tak cały czas

6

Elegancki strój to jednak nie wszystko. Ekspert od mowy ciała Łukasz Kaca dokładnie ocenił zachowanie selekcjonera Michała Probierza dla dziennika "Fakt". Zgodnie z jego analizą, ruchy i postawa selekcjonera w meczu z Austrią (1:3) są wyważone i kontrolowane. Fachowiec zauważył coś jeszcze.

Zwrócił uwagę na mowę ciała Michała Probierza. Robi tak cały czas
Specjalista ocenił zachowanie trenera Michała Probierza (PAP, PAP/Leszek Szymański)

Kolejny mecz na Euro 2024 za nami. Niestety w Berlinie, Polska przegrała z Austrią 1:3. Trener kadry Michał Probierz wyraźnie poświęcił wiele sił i zaangażowania w to starcie. Widoczne było, jak intensywnie reagował na wydarzenia na boisku już od pierwszej minuty.

Jego gesty, emocje i nerwy były widoczne dla wszystkich. Tak na stadionie, jak w telewizji.

Ekspert od mowy ciała Łukasz Kaca, który ocenił zachowanie selekcjonera biało-czerwonych dla dziennika "Fakt", podkreślił, że "Michał Probierz w ogólności prezentuje się bardzo dobrze na tych mistrzostwach". Trener prowadził zespół z dużym zaangażowaniem i determinacją pomimo trudności wynikających z porażki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Raport z Berlina. "Byliśmy o klasę słabsi od Austriaków"
Nasz trener był bardzo skupiony. Widać było, że się denerwował, ale jednocześnie starał się trzymać nerwy na wodzy. Próbował także uspokajać swoich zawodników. Jednak im dalej w mecz, po każdej straconej bramce, nerwy rosły. To jednak nic dziwnego! Stawka tego spotkania była ogromna - powiedział "Faktowi" ekspert.

Mowa ciała Michała Probierza wszystko zdradza

Specjalista od mowy ciała podkreślił, że ruchy i zachowanie selekcjonera są dosyć wyważone. Michał Probierz zachowuje spokój w trudnych momentach meczu, co świadczy o jego profesjonalizmie.

- Czasami widać zaciśnięte szczęki, co pokazuje, że trzyma w sobie nerwy. Jednocześnie stara się wytrzymywać ogromną presję. Dzisiaj było to wyjątkowo trudne, bo niektóre decyzje sędziowskie mogły wywołać nerwowe reakcje. Na szczęście nasz trener do końca zachował klasę! Trzeba też podkreślić jego elegancki strój - dodał Łukasz Kaca.

Euro 2024. Michała Probierza czeka sprawdzian

Zdaniem eksperta, największe zaskoczenie miało miejsce podczas meczu z Holandią, ponieważ wiele osób spodziewało się, że Michał Probierz będzie bardziej agresywnym i krzyczącym trenerem. Tymczasem on zachowywał spokój i opanowanie przez cały mecz.

Podobnie było również podczas spotkania w Berlinie, gdzie mimo trudnej sytuacji na boisku, trener prezentował wyważone podejście i kontrolę nad emocjami. To pokazuje, że Probierz potrafi dostosować swój styl pracy do różnych sytuacji.

Najciekawsza będzie teraz konferencja prasowa po meczu. To będzie największy sprawdzian dla Michała Probierza. Nasz trener będzie musiał zmierzyć się z ciężarem porażki. To pokaże, jak radzi sobie z mediami w tak trudnej sytuacji, bo nie ma co ukrywać, dla niego to na pewno bardzo trudny moment - podkreślił Kaca w rozmowie z "Faktem".

Ekspert przypomniał, że po meczu Polski z Holandią w sieci głównie mówiono o Michale Probierzu i jego stylu. "Pisano, że Polska ma trenera z klasą. Wiadomo, że czasem nerwy się pojawiają, ale on zawsze trzyma fason i emanuje wielką klasą" - dodał ekspert.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić