Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Bolesław Breczko
Bolesław Breczko
|

Antyszczepionkowcy zadarli z niewłaściwym lekarzem. Teraz muszą go przepraszać

85
Podziel się:

Lekarz pediatra Dawid Ciemięga jest wrogiem nr 1 antyszczepionkowców. Nie dość, że aktywnie krytykuje ich teorie, to jeszcze chętnie mówi o tym w mediach. Ci odpowiadają, obelgami, negatywnymi komentarzami. Teraz przekonują się, że nie było warto.

Dr Dawid Ciemięga rozpoczął walkę z groźnymi twierdzeniami antyszczepionkowców
Dr Dawid Ciemięga rozpoczął walkę z groźnymi twierdzeniami antyszczepionkowców (East News, Justyna Rojek)

Ciemięga wypowiedział wojnę z internetowymi hejterami i właśnie odnosi pierwsze sukcesy. Na Facebooku opublikował post, w którym chwali się, że Prokuratura Okręgowa w Tychach wszczęła dochodzenie w sprawie obrażania jego oraz innych lekarzy w internecie.

Antyszczepionkowcy muszą przepraszać

Zeznaniami zostało obciążonych bardzo dużo innych osób, hejterów, antyszczepionkowców, aktywistów ruchu antyszczepionkowego, - pisze w komentarzu do załączonego zdjęcia Dawid Ciemięga. - Wiele z tych osób jak wiecie sam (ale też przy wsparciu wielu osób tak naprawdę) namierzyłem i ustaliłem, jest też część osób których mam niepełne dane albo bardzo szczątkowe - Wymiar Sprawiedliwości już po Was idzie.

Lekarz przeciwko Jerzemu Ziębie

Ciemięga dodaje, że oprócz spraw karnych wytacza pozwanym także sprawy cywilne, w których domaga się oficjalnych i publicznych przeprosin. Oprócz bezimiennych hejterów udało mu się także zebrać dowody przeciwko jednemu z najbardziej znanych polskich promotorów medycyny alternatywnej – Jerzemu Ziębie. W rozmowie z WP Tech Dawid Ciemięga przyznał, że pochodziły one przede wszystkim z filmów wideo na YouTubie, które nagrywa Zięba, czyli praktycznie sam dostarczył materiałów przeciwko sobie.

Jak Wszyscy widzicie - udało się – pisze Ciemięga. - Teraz będziemy walczyć z hejtem, oszczerstwami , pseudonauką, naciąganiem pacjentów i szerzeniem nieprawdziwych informacji. A na tym skorzystają przede wszystkim mali i więksi pacjenci.

Redakcja WP Tech zwróciła się z prośbą o komentarz do Dawida Ciemięgi. Czekamy na odpowiedź

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(85)
olo
4 lata temu
NIECH lekarze podpisują oświadczenia że nie nastąpią powikłania i biorą odpowiedzialność za namawianie do szczepień Taki test dla lekarza niech ten mądrala podpisuje każdej rodzinie takie oświadczenia wtedy zobaczymy jakie jest 100% bezpieczeństwo szczepionek Taki prosty test
olo
4 lata temu
On chyba nie widział listy powikłań poszczepiennych dawanej rodzicom dzieci u których wystąpiły komplikacje w wyniku szczepienia, proponuję wszystkim lekarzom pokazywać taką listę zanim rodzice zdecydują się zaszczepić włos się na głowie jeży co może się stać a potem pomocy znikąd do końca życia dziecko może być niepełnosprawne
paprycany
4 lata temu
Łe, myślałem że jako pierwszy lekarz podpisał odpowiedzialność w przypadku powikłań poszczepiennych... Zwykła wtyka koncernów farmaceutycznych, tylko bardziej kuta na 4 nogi ...
Ss
4 lata temu
Ci co nie szczepią niech placą za leczenie i niech nie wymagają później rent dla swoich pociech
hika
4 lata temu
Nie kłam, nie przekrecaj słów Jerzego Zieby
nara5
4 lata temu
No to lekarzyna już na starcie życiowej praktyki jest skończony ,bo kto normalny pójdzie do takiego po poradę buahahahahahaha
Fred
4 lata temu
Jeszcze niech prokuratura zbada lapowki firm farmaceutycznych dawane w roznej formie lekarzom lub im bliskim!
Kasia
4 lata temu
Nie poszłabym do takiego lekarza po poradę.
Prosty lekarz...
4 lata temu
Co on tam wie .To tylko prosty lekarz.
obiektywizm
4 lata temu
Admini tego forum chyba trzyma z farmacją.Cenzura jak za PRL.
prawda
4 lata temu
Farmacja nie chce,aby prawda wyszła na jaw.Dlatego dyskredytuje wszystkich tych,którzy mówią jak jest.Ośmiesza się ludzi,którzy pokazują jak działa i jak szkodzi.Wmawia się naiwnym,że szczepionki są dobrodziejstwem,straszy epidemiami.Zamiast słuchać kłamstw farmacji i lekarzy na jej usługach lepiej poczytać i wysłuchać dr Jaśkowskiego.To kompetentny i rzetelny lekarz,który zgłębił temat szczepień i mówi prawdę.Dr C. i i jemu podobni to dno i 7 metrów mułu.
Helmut
4 lata temu
Wszyscy lekarze jednej maści wykształceni przez klany producenckie leków . Jak to się ma do ludzi którzy mając wysoki cholesterol dostają zaraz statyny bo jak konowały twierdzą po 60 roku życia można tych ludzi powoli uśmiercać. Przecież nie cholesterol jest przyczyną tylko homocysteina której lekarz nie każe sprawdzić tylko cholesterol i bach statyny. Sam mając na uwadze ów wątek cholesterolowy jak zwróciłem uwagę lekarzowi że nie będę brał tego świństwa to tak zgrzytnąl zębami że pacjent odmawia . Same firmy zarabiają na chorych a niektórzy lekarze dają leki pacjentom które dostali do testów od przedstawicieli farmaceutycznych . Wystarczy poczytać ile firmy produkujące statyny przeznaczają dolarów dla konowałów. Młoda kadra lekarska nie ma zielonego pojęcia jak leczyć pacjentów a niedługo dojdzie dotegoze komputery będą leczy ,bo studenci po AM są cienko z wiedza lekarska ale zawsze narzekają na brak pieniędzy.
Migotka
4 lata temu
Oczywiście niech przepraszają, bo obrażanie i hejt jest nie do przyjęcia. Myślę jednak, że największym sukcesem byłoby gdyby zrozumieli, że szczepionki naprawdę ratują życie.
agnieszka
4 lata temu
mały adwidek poskarżył się że nie lubią go na pejsbuku. prose pani on na mnie sypie piaskiem..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić