Elon Musk połączył jej mózg z implantem. Małpa zrobiła coś niewiarygodnego

359

Należąca do Elona Muska firma Neuralink opublikowała niesamowite wideo. Pokazano na nim, jak małpa gra na monitorze w ping-ponga za pomocą swojego umysłu.

Elon Musk połączył jej mózg z implantem. Małpa zrobiła coś niewiarygodnego
Elon Musk znowu zaskakuje (YouTube)

Elon Musk słynie z innowacyjnych pomysłów takich jak między innymi chęć podboju Marsa. Multimiliarder jest właścicielem kilku firm, które skupiają się na rozwoju najnowocześniejszych technologii. Jedna z nich postanowiła zaprezentować efekty swojej pracy na krótkim wideo, które niezwłocznie podbiło internet.

Wideo-prezentację opublikowała na YouTube firma Neuralink. Na nagraniu przedstawiono małpę, która była uczestnikiem innowacyjnego eksperymentu. 6 tygodni przed nagraniem nauczono ją grać w gry wideo za pomocą joysticka. W nagrodę otrzymywała koktajl bananowy ze słomką. Zwierzę miało wszczepiony Neuralink w trakcie całego procesu.

Wszczepione urządzenie wysyłało do komputera interesujące dane. Pokazywały, które neurony były odpowiedzialne za przewidywanie konkretnych ruchów w grze. Po pewnym czasie zwierze grało tylko za pomocą swojego umysłu. Celem testów jest stworzenie produktu, który umożliwi osobie z paraliżem korzystanie z komputera lub telefonu za pomocą umysłu. Napisał o tym sam Elon Musk na Twitterze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rewolucyjny Neuralink

Urządzenie może wywołać rewolucje i znacząco poprawić komfort życia sparaliżowanych osób. Neuralink wszczepiany jest do czaszki i ładuje się bezprzewodowo, dzięki czemu jego używanie ma być komfortowe. Według Muska próby na ludziach mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Neuralink bardzo ciężko pracuje, aby zapewnić bezpieczeństwo implantów i pozostaje w ścisłej komunikacji z FDA. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, być może będziemy mogli przeprowadzić wstępne testy na ludziach jeszcze w tym roku - przyznał Musk.
Zobacz także: Andrzej Duda i niepodłączony telefon. Adam Bielan odpiera atak. Oberwał Donald Tusk
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić