Nie tak miało być. Blamaż Trumpa już pierwszego dnia

32

W poniedziałek 21 lutego wystartował serwis społecznościowy byłego prezydenta USA Donalda Trumpa. "Przygotujcie się! Już niedługo zobaczycie się ze swoim ulubionym prezydentem" - zapowiadał kilka dni temu. Jednak już pierwszego dnia wystąpiły problemy w korzystaniu z platformy.

Nie tak miało być. Blamaż Trumpa już pierwszego dnia
Donald Trump nie może być zadowolony z pierwszego dnia istnienia jego platformy społecznościowej (Getty Images)

Po tym, jak jego konta zostały zablokowane przez Twittera, Facebooka, YouTube i kilku innych aplikacji społecznościowych za naruszenie ich standardów postępowania, Donald Trump uruchomił w poniedziałek 21 lutego nową platformę społecznościową "Truth Social".

Aplikacja Trumpa wygląda podobnie do Twittera. Pierwszego dnia nie wszystko jednak poszło zgodnie z planem. Internauci skarżyli się na różnego rodzaju usterki, które utrudniały albo wręcz uniemożliwiały korzystanie z serwisu.

Niektórych serwis informował, że w pełni zacznie działać dopiero od marca. Aplikacja nie jest obecnie dostępna na telefony z systemem Android i nie ma internetowej wersji "Truth Social". Z platformy nie można obecnie korzystać poza Stanami Zjednoczonymi.

Co ciekawe - jak podaje "Daily Star" - żona byłego prezydenta Melania Trump miała podpisać "specjalne porozumienie" dotyczące komunikacji w mediach społecznościowych w skrajnie prawicowej sieci społecznościowej Parler, co oznacza, że była pierwsza dama nie będzie korzystać z aplikacji męża.

Donald Trump zapewnia, że za pomocą jego aplikacji będzie można swobodnie wyrażać swoje opinie i nikt nie będzie za to blokowany.

Przypominamy, że Donald Trump został zablokowany na Twitterze ponad rok temu, po zamieszkach na Kapitolu, które miały miejsce 6 stycznia, za publikowanie tweetów nawołujących do przemocy. Później został zawieszony na Facebooku, a także na YouTube.

Zobacz także: Zadziwiające słowa Donalda Trumpa o Rosji i Ukrainie. Reakcja ambasadora
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić