Adam Bednarek
Adam Bednarek| 
aktualizacja 

Nietypowe, ale skuteczne sposoby na komary

24
1/8

Aplikacje na telefony

Aplikacje na telefony
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)
0
0

Większość z nas ma przy sobie smartfon. Czy wiesz, że ten może odpędzić komary? Na Google Play i iTunes znajdziemy aplikacje, które odstraszają komary, emitując szkodliwe dla nich dźwięki (np. Anti Mosquito). Są też takie, które wykorzystują latarkę do zniechęcania owadów. Czy to działa? Zdania są podzielone - niektórzy twierdzą, że nie, inni zaś potwierdzają skuteczność. Warto więc spróbować.

Zobacz też wideo wyjaśniające, jak działają takie aplikacje i czy rzeczywiście są skuteczne:

2/8

Whisky

0
0

Ta metoda ucieszy letnich imprezowiczów. Należy jednak uważać, by nie skończyć jak francuscy czy angielscy kolonizatorzy, którzy uzależnili się od tego sposobu przepędzania komarów. Skutecznego, bo podobno te nie tykają osób, które wydzielają woń po spożytej whisky.

3/8

Kawa i olejek waniliowy

0
0

Czasami nie trzeba niczego kupować, by poradzić sobie z malutkimi krwiopijcami. Wszystkie niezbędne “narzędzia” mamy w domu. Podpalone ziarna kawy, nawet tej mielonej, mogą odstraszyć komary. Nie spodoba im się też zapach… olejku waniliowego. Tego samego, który wykorzystujemy do ciast.

4/8

Opaska na rękę

0
0

Rozwiązanie, które przypadnie do gustu najmłodszym - kolorowe opaski. Można je założyć na rękę lub kostkę, ewentualnie przypiąć do plecaka. Odstraszają komary, ponieważ są nasączone naturalnymi olejkami. Opaski są wielokrotnego użytku, mogą działać nawet przez 240 godzin.

5/8

Aristolochia i rosiczka

0
0

Warto posłuchać matki natury. Jej sposobem na irytujące komary są rośliny: aristolochia i rosiczka. Te wabią owady, a następnie je zjadają. Warto też mieć na parapecie bazylię, której zapach odstraszy komary.

6/8

Witamina B

0
0

Jeżeli chodzi o tradycyjne metody, to polecana jest witamina B, szczególnie zaś witamina B1. Działa podobnie do whisky - zapach witaminy, wydzielanego również wraz z potem, komary nie zaliczają do ulubionych, toteż omijają osoby, które nim pachną. Wystarczy wysmarować się witaminą B lub przyjąć ją doustnie. Naukowcy mają wątpliwości, czy to rzeczywiście działa, ale przecież nasze babcie nie mogą się mylić. Lata doświadczeń przeczą niedowiarkom!

7/8

Pułapka zwabiająca komary

0
0

Pułapka wabi komary za pomocą światła ultrafioletowego, podwyższonej temperatury oraz wydzielania dwutlenku węgla. Następnie wentylator “wciąga” owady i zamyka je w urządzeniu. Taki gadżet kosztuje ponad 100 zł.

8/8

Jak poradzić sobie z ukąszeniami?

0
0

Niestety nie zawsze uda nam się przepędzić owady. Jak radzić sobie z ich ukąszeniami? Można kupić pompkę do odsysania jadu. Działa nie tylko na ugryzienia komarów, ale też mrówek, pszczół czy nawet szerszeni. Dłuższe wypompowywanie pozwoli wyssać również jad żmii zygzakowatej żyjącej w Polsce, pająków, skorpionów czy jadowitych ryb, takich jak ogończa lub ostrosz. Cena takiego urządzenia to ok. 70 zł - można używać go wielokrotnie.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić