Ukraińcy pokazali, jak niszczą czołgi. Ta broń to postrach Rosjan

Rosyjskie czołgi nie mają szans z ukraińską bronią Stugną-P. Żołnierze okupowanego kraju pokazali wideo, podczas którego przeprowadzili atak na wrogie jednostki. Nic nie zostało z maszyny.

Ukraińcy pokazali, jak niszczą czołgi. Ta broń to postrach Rosjan
Ukraińcy pokazali siłę swojej broni (Twitter, @Osinttechnical)

Stugna-P, a więc przeciwpancerny pocisk kierowany ukraińskiej produkcji, to broń, której nie jest w stanie wytrzymać żaden rosyjski czołg. Obok amerykańskiego Javelina jest to jedna z najpopularniejszych tego typu broni, których używają nasi sąsiedzi.

Broń sieje zniszczenie, co widzimy na filmie opublikowanym na Twitterze. Ukraińcy z samolotu namierzyli rosyjski czołg, który ukrywał się pomiędzy okupowanymi budynkami i drzewami w Donieckim Zagłębiu Węglowym. Następnie wystrzelili pocisk.

Dawaj, teraz! - słyszymy na nagraniu.

Po chwili czołg stanął w płomieniach. Z maszyny unosił się gęsty dym, co oznacza, że Ukraińcy osiągnęli swój cel.

Rosjanie boją się tej broni

Rosyjscy żołnierze boją się Stugny-P jak ognia. Nic dziwnego - jak podaje portal WP Tech, kaliber 130 mm potrafi przebić stal o szerokości 80 cm!

Ponadto po wystrzeleniu pocisku operatorzy broni nie zostaną wykryci przez system ostrzegania, który znajduje się na pokładzie czołgu. Jest to spowodowane tym, że "istnieje możliwość odpalenia i naprowadzania pocisku z dala od wyrzutni" zdalnie, podaje red. WP Tech.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić