Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Adam Gaafar
|

Wszechświat to symulacja obcych? Tak uważa profesor z Harvardu

567
Podziel się:

Avi Loeb, profesor i astrofizyk z Uniwersytetu Harvarda co jakiś czas dzieli się swoimi nietuzinkowymi przemyśleniami na temat kosmitów. Tym razem zasugerował, że wszechświat mógł zostać zaprojektowany w laboratorium przez zaawansowaną cywilizację.

Wszechświat to symulacja obcych? Tak uważa profesor z Harvardu
(Getty Images, Jemal Countess)

Prof. Loeb podzielił się swoimi ostatnimi przemyśleniami na łamach Scientific American. W ocenie astrofizyka wszechświat może być tak naprawdę jedną wielką symulacją stworzoną przez obcych. Naukowiec przekonuje, że wizja ta łączy w sobie religijne historie o Stwórcy z naukowymi teoriami na temat narodzin kosmosu.

Ponieważ nasz wszechświat ma płaską geometrię z zerową energią netto, zaawansowana cywilizacja mogła opracować technologię, za pomocą której stworzono mały wszechświat z niczego poprzez tunelowanie kwantowe – mówi prof. Loeb.

W swoim artykule naukowiec dokonuje klasyfikacji cywilizacyjnej. Zgodnie z nią zaawansowana cywilizacja, potrafiąca tworzyć miniaturowy wszechświat w laboratorium posiada klasę A. Ludzkość według Loeba ma klasę C, co oznacza społeczność o niskim rozwoju poziomu technologicznego, uzależnioną od swojej gwiazdy macierzystej. Gdyby udało nam się uniezależnić od Słońca, osiągniemy - zdaniem naukowca - klasę B.

To nie pierwsza tak śmiała teoria prof. Loeba. Wcześniej astrofizyk mówił m.in., że Ziemia może być pełna czujników, zamontowanych przez starożytną obcą cywilizację. Twierdzi również, że w październiku 2017 roku w naszym Układzie Słonecznym pojawiło się coś, co mogło zostać stworzone przez kosmitów. Chodzi o Oumuamua – niewielkich rozmiarów ciało niebieskie, które przeleciało wówczas ok. 30 mln km od naszej planety.

Wspomniany obiekt wzbudził duże zainteresowanie uczonych, gdyż łączył w sobie cechy planetoidy i komety. Loeb spekuluje, że Oumuamua może być właśnie dziełem zaawansowanej obcej cywilizacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(567)
ro
3 miesiące temu
Kto stworzył obcych?
łeche che che
3 miesiące temu
oumuamua wystrzelił z Nowogrodzkiej Maciek z Rewicz.
Ambelus.
3 miesiące temu
Najfajniejsza jest teoria że wszechświat powstał z niczego.Więc proszę wszystkich uczonych o niewysuwanie jakichkolwiek teorii dopuki tego sobie nie wyjaśnicie
Zwykły czlowi...
3 miesiące temu
Każdy gatunek żywy widzi inaczej to co my widzimy może być zgoła odmienne dla innej cywilizacji jesteśmy może tym co pchła na psie i możliwe że na nosie będąc nigdy do ogona nie dojdzie. Od cały wszechświat w mojej teorii. Czekam na Nobla.
Analityk
3 miesiące temu
Ludzi z problemami psychicznymi nie brakuje. Tym bardziej, że badania kosmosu są tak rozbudowane i póki co nic nie wykryto, żadnej nowej Ziemi zdatnej do zamieszkania.
Aga
3 miesiące temu
Kto przysłał tylu kosmitów do sejmu?
vin diniken
3 miesiące temu
W rzeczywistości każda rasa ludzka każdy podtyp ma innego Boga. Są to różnego rodzaju kosmici którzy zostawili na Ziemi swojego humanoidalnego reprezentanta jako experyment. Bóg z Biblii jako stworzyciel to pojecie uogólnione chodzi o istoty z niebios które zapoczatkowały tu życie
buldi
3 miesiące temu
Niektórym nawet na Harvardzie odbija. No cóż, są różni ludzie.!!
Nikt.
3 miesiące temu
To wielki wybuch już jest "be"?
Tom
3 miesiące temu
Jasne :)
*@* it is pig
3 miesiące temu
Stanisław Lem podsumował wszystkie internetowe "śmiałe teorie" i ludzi którzy je głoszą jednym słowem które teorią nie jest
Tom
3 miesiące temu
Nie żebym wierzył w cuda ale jak tak się pomyśli to dziwne że na ziemi wszystko jest idealnie dopasowane , odległość od słońca księżyc, kąt nachylenia ziemi ,tlen ,woda itd by było to dziełem przypadku
Ja3
3 miesiące temu
A te szare oczka podatne na paranoję po deprywacji sensorycznej nic nie mówią...
Ja3
3 miesiące temu
Zniszczmy czujniki, też mi przeszkadzają..., tak samo jak indianie wyniszczeni przez konkwistadorów czy żydzi zniszczenia przez niemcow
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić