Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Adam Gaafar
Adam Gaafar
|

Arka Noego odnaleziona? Była bliżej nas niż sądzono

609
Podziel się:

Naukowcy twierdzą, że nieregularna formacja skalna w tureckich górach odpowiada proporcjom biblijnej Arki Noego. Za pomocą skanowania 3D odkryli też podpowierzchniowe struktury, które mogą być ich zdaniem efektem działalności człowieka.

Arka Noego odnaleziona? Była bliżej nas niż sądzono
Miejsce odkrycia w Turcji (Huseyin Yildiz)

Formacja znajduje się na górze Tendürek, położonej nieopodal granicy turecko-irańskiej. Po raz pierwszy została odkryta w 1959 roku przez Ilhana Durupinara, kapitana tureckich sił powietrznych, który zauważył ją na wykonanych przez wojsko zdjęciach lotniczych. Archeolodzy twierdzą, że formacja może być wynikiem działalności człowieka i stanowi pozostałość po statku.

Nie brakuje opinii, że tym statkiem jest biblijna Arka Noego. Ostatnie badania dostarczyły kolejnego argumentu zwolennikom tej teorii. Według biblijnego przekazu arka miała 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości.

Przeliczając to na nasz system miar, jej długość wynosiła ok. 150 m – mniej więcej tyle, ile mierzy wspomniana formacja skalna. Wymiary gigantycznej formacji zostały poznane dzięki amerykańskim i tureckim specjalistom z projektu Noah's Ark Scans, którzy prowadzą w tymi miejscu badania z wykorzystaniem zaawansowanego skanowania 3D.

W ocenie zespołu naukowców nowe dane "zwiększają prawdopodobieństwo", że mamy do czynienia ze stworzoną przez człowieka strukturą, odpowiadająca opisowi Arki Noego. Jak przekonują, badania georadarowe i tomografia elektrooporowa wykazały, że pod powierzchnią znajduje się sztuczna konstrukcja złożona z równoległych linii i kanciastych kształtów. Andrew Jones, inżynier informatyki i archeolog zaangażowany w projekt zauważa, że nie jest to coś, czego należałoby się spodziewać w naturalnej formacji skalnej.

"Te wyniki są tym, czego można się spodziewać, jeśli jest to statek zbudowany przez człowieka, odpowiadający biblijnym wymogom Arki Noego" – powiedział Jones w komentarzu dla brytyjskiego dziennika "The Sun".

Innego zdania jest wielu geologów. Zwracają oni m.in. uwagę na fakt, że formacja skalna nie zawiera cząstek drewna, z którego była wykonana biblijna arka. Naukowcy argumentują, że natura potrafi tworzyć wiele niezwykłych i rozbudzających wyobraźnię struktur. Z twierdzeniami przedstawicieli Noah's Ark Scans nie zgadza się także Ken Ham, założyciel organizacji Answers in Genesis.

Zdaniem autora polemiki góra Tendürek nie odpowiada przekazowi biblijnemu. Przede wszystkim - wskazuje Ham - jest to wulkan tarczowy, który stanowiłby zagrożenie dla Noego i jego załogi. Według niektórych uczonych arka mogła osiąść na innej górze, gdzieś w starożytnym państwie Urartu, leżącym w granicach dzisiejszej Turcji, Iranu i Armenii. Jeszcze inni twierdzą, że w czasach antycznych nikt nie był w stanie zbudować statku, który mógłby pomieścić tyle stworzeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(609)
Czasy końca
8 miesięcy temu
Na kanale YouTube: Biblijne Skarby, jest szczegółowa dokumentacja filmowa dot. odkrycia autentycznej arki Noego przez Rona Wyatta już z 1977 roku, ale nie tej, którą rzekomo odnaleziono na górze Ararat, a którą forsują od lat media ateistyczne jak National Geographic, Discovery Channel, BBC itp., gdzie nie znaleziono nic poza jakimiś podłożonymi do ich filmu belkami i nasionami...Wejdźcie na powyższy kanał, a rozjaśni się wiele spraw. Pamiętajcie, że jest to walka o zniszczenie wiarygodności Biblii.
Klu
9 miesięcy temu
A ja mam tylko jedno pytanie. O ile musiałby sie podnieść poziom wody na swiecie by jedynym sposobem przetrwania byla budowa arki? Nie zapytam zatem kto wypił nadmiar wody na planecie nie bende ukladal też zwierzecego tetrisa by sprawdzic czy uda sie upchnąć tysiące gatunków zwierząt na łupince. Za to pamietam jak dziadek opowiadał ze jako dziecko codziennie chodził do szkoły po 30km w jedną strone przez zaspy po szyje. Przy 25° mrozie i jak wiadomo bez butów. Skoro takie rozminiecia sie z prawdą wystepują na przestrzeni dwuch pokoleń to... Poza tym tłumaczenia i ich interpretacje
RGJ
rok temu
Oj naczytali się bajek
ożóg
rok temu
45 lat temu o tym czytałem
Gen Flaszka
rok temu
‌Jasne i zmieścili tam wszystkie zwierzęta świata i pasze dla nich na rok. Samych owadów jest ponad milion i codziennie przybywa kilka gatunków. Też je wyłapali. A wszystko w osiem osób. I na około 8000 m2 powierzchni. Mniej niż hektar. ‌ ‌
Zenek
rok temu
Nie jestem zaskoczony. Ameryka to kraj, w którym pewnie z połowa ludzi wierzy, że ziemia ma 4000 lat. W krainie ludzi zaczadzonych religią znajdzie się zapewne niejeden naukowiec, który za wszelką cenę będzie próbował udowodnić, że dany kawałek skały (kit, że do jego powstania potrzeba było milionów lat) to arka Noego :D Bajki dla dzieci.
2WER
rok temu
arka jest w górach ARRARAT
turysta
rok temu
A gdzie jest NOE na tej Arce?
Wojtek
rok temu
Co za ciemnota. Ciekawe czy poszukiwaniem jednorożców też się zajmują Ci naukowcy.
taka prawda
rok temu
Która to już z kolei? Bo się pogubiłem.
KG.
rok temu
Szkoda, że dziennikarz nie podaje rzetelnych informacji. Arka osiadła na górze Ararat, od zawsze terytorium Armenii ( od 1915r po dokonaniu ludobójstwa na Ormianach przez Turków obecnie znajduje się na terytorium Turcji - na okupowanych ziemiach Ormiańskich). Urartu jak zostało wyżej wymienione - czyli Królestwo Urartu ( bardzo długo by pisać, zapraszam zapoznać się, nie w Wikipedii tylko w książkach gdzie została opisana prawdziwa historia) w skrócie ziemie należące do Ormian.
Przemysław K.
rok temu
W końcu pojawia się rzetelna informacja o odkryciu Arki Noego. Po szczegóły odkrycie zapraszam wszystkich na mój kanał YT Biblijne Skarby.
700 mld zł
rok temu
Niech poszukają uważniej. Może gdzieś w pobliżu jest nasz "złoty pociąg"?
Michal
rok temu
Naukowcy pomijają tylko sprawozdanie z ksiegi Rodzaju,iż arka Noego była w ksztłcie szkrzyni a nie statku jak to mamy w naazch czasach.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić