Jakub Ruźniak| 

Apel aktywistów: "Pomóżcie słoniom na Sri Lance!"

0

"Zakończcie te barbarzyńskie tortury" apelują aktywiści z fundacji Save Elephant do premiera Sri Lanki. Petycja dotycząca zaprzestania wykorzystywania słoni w uroczystościach została podpisana już przez ponad 8000 osób. Wszystko po tym, jak ujawniono zdjęcia wychudzonej słonicy.

Oburzenie wywołały zdjęcia 70-letniej słonicy Tikiiri
Oburzenie wywołały zdjęcia 70-letniej słonicy Tikiiri (Facebook.com, Save Elephant Foundation)

Niedawno pisaliśmy o 70-letniej słonicy Tikiiri, której zdjęcia trafiły do internetu. Choć stara i bardzo wychudzona, była wykorzystywana w lokalnym święcie, którego głównym elementem jest przemarsz słoni niosących błogosławieństwo Buddy. Teraz obrońcy praw zwierząt apelują, aby bojkotować tego typu uroczystości i atrakcje.

Fundacja Save Elephant, która upubliczniła szokujące zdjęcia, zachęca ludzi, aby pisali listy do premiera Sri Lanki, Ranila Wickremesinghe, z prośbą o interwencję. „Chcemy zmusić lankijski rząd do podjęcia natychmiastowych działań” – powiedzieli przedstawiciele fundacji telewizji CNN, którzy domagają się zakazu wykorzystywania słoni.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Tikiiri brała udział w pochodach z okazji Święta Zęba w Kandy. Pradeep Nilanga Dela, jeden z organizatorów uroczystości, zapewniał, że słonica nie została wykorzysta w czasie finałowego przemarszu i znajduje się pod opieką weterynarza. Dla aktywistów to jednak ciągle za mało.

Elisa Allen, z międzynarodowej organizacji na rzecz zwierząt PETA, zauważa, że słonie często są wykorzystywane w wielu miejscach turystycznych i świątyniach. "Turyści, którzy odwiedzają Sri Lankę, mogą chociażby odmówić przejażdżki na słoniach. Można pomóc tym zwierzętom również poprzez unikanie wszelkich atrakcji, które popierają takie wykorzystywanie słoni lub ich przetrzymywanie".

Allen podkreśliła również, że słonie w nie są przystosowane do słuchania ludzkich poleceń czy przewozu osób, gdyż jest to zupełnie sprzeczne z ich naturą.

Źródło: CNN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić