Błagali, by wypuszczono ich z samolotu. "Tu chodzi o nasze życie"

46

Pasażerowie lecący samolotem linii JetBlue z Meksyku do Nowego Jorku przeżyli na pokładzie chwile grozy. Z powodu złej pogody samolot nie mógł wylądować na lotnisku JFK. Podróżni błagali załogę, by pozwoliła im wysiąść na sąsiednim lotnisku.

Błagali, by wypuszczono ich z samolotu. "Tu chodzi o nasze życie"
Ze względu na procedury celne, pasażerowie nie zostali wypuszczeni z samolotu (YouTube)

Samolot amerykańskich linii lotniczych JetBlue Airways leciał z Cancun w Meksyku na lotnisko JFK w Nowym Jorku. Piloci kilkukrotnie podchodzili do lądowania, jednak zła pogoda skutecznie im to uniemożliwiała.

Ostatecznie samolot został przekierowany na lotnisko Newark, położone na granicy miast Newark I Elizabeth, ok. 15 km od centrum Nowego Jorku.

Pasażerowie błagali, by personel wypuścił ich z samolotu

Po wylądowaniu na sąsiednim lotnisku część pasażerów zaczęła prosić załogę o możliwość opuszczenia pokładu. Podróżni byli przerażeni nieudanymi próbami lądowania w Nowym Jorku i nie chcieli być świadkami kolejnych podejść.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak pasażerowie w panice błagają załogę pokładową, aby pozwoliła im opuścić maszynę.

Moje dzieci panikują. Musimy wysiąść z tego samolotu, to nie jest bezpieczne. Próbowaliśmy wylądować już cztery razy. Boimy się i chcemy puścić pokład. Tu chodzi o nasze życie. Ludzie są chorzy, mdleją wymiotują. Okażcie nam trochę szacunku - mówi jednak z pasażerów samolotu linii lotniczej JetBlue.

Linia lotnicza zaproponowała pasażerom rekompensatę pieniężną

Personel pokładowy pozostał jednak nieugięty i powołując się na skomplikowaną procedurą celną, nie pozwolił pasażerom opuścić samolotu. Maszyna odczekała 60 minut na płycie lotniska w Newark, a gdy pogoda się poprawiła, poleciał znów na lotnisko

Jak podaje portal nypost.com, przewoźnik zaoferował pasażerom rejsu rekompensatę w postaci 50 dolarów do wykorzystania na kolejne loty.

Zobacz także: Szczekał jak pies i przeklinał załogę. Nagranie z awantury w samolocie w USA
Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić