Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Gastryczny dramat w turystycznym raju. Goście hotelu trafili do szpitala

17

Dla około 50 Brytyjczyków tegoroczny pobyt na Ibizie nie będzie się zbyt dobrze kojarzył. Wszyscy nabawili się bolesnego rozstroju żołądka po tym, jak do hotelowych zbiorników na wodę trafiła deszczówka.

Gastryczny dramat w turystycznym raju. Goście hotelu trafili do szpitala
(iStock.com)

Mniej więcej w tym samym czasie wszystkich zaczęły boleć brzuchy. Turyści zmagali się też z biegunką. Gdy dowiedzieli się, że to nie indywidualny problem każdego z nich, w hotelu Algrab na Ibizie wybuchła panika.

Karetki na sygnale odjeżdżały spod hotelu jedna po drugiej. Wszystkie odwoziły cierpiących turystów do szpitala. Tam, po wnikliwych badaniach okazało się, że winne jest zatrucie pokarmowe. Po kilkunastu godzinach spędzonych w niedzielę w murach szpitala, turyści wrócili do hotelu.

Przyglądamy się sprawie. Jesteśmy pewni, że zatrucie nie jest spowodowane przez jedzenie, a deszczówkę, która przypadkiem dostała się do naszych zbiorników - tłumaczy rzecznik hotelu.

Zobacz także: Nie przegap: Planujesz w wakacje wynajmować np. sprzęt wodny? Możesz wpaść w tarapaty

W hotelu znajdowało się ok. tysiąca osób. Nie wiadomo, czy zatrucie nie dotknęło większej liczby gości, czy po prostu było mniej dotkliwe od pozostałych. Również dla tych, którzy wstępnie nie zgłaszlai problemu, hotel uruchomił specjalną pomoc medyczną, dostępną na miejscu - donosi "Daily Mail".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić