Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Gastryczny dramat w turystycznym raju. Goście hotelu trafili do szpitala

12
Podziel się:

Dla około 50 Brytyjczyków tegoroczny pobyt na Ibizie nie będzie się zbyt dobrze kojarzył. Wszyscy nabawili się bolesnego rozstroju żołądka po tym, jak do hotelowych zbiorników na wodę trafiła deszczówka.

Gastryczny dramat w turystycznym raju. Goście hotelu trafili do szpitala
(iStock.com)

Mniej więcej w tym samym czasie wszystkich zaczęły boleć brzuchy. Turyści zmagali się też z biegunką. Gdy dowiedzieli się, że to nie indywidualny problem każdego z nich, w hotelu Algrab na Ibizie wybuchła panika.

Karetki na sygnale odjeżdżały spod hotelu jedna po drugiej. Wszystkie odwoziły cierpiących turystów do szpitala. Tam, po wnikliwych badaniach okazało się, że winne jest zatrucie pokarmowe. Po kilkunastu godzinach spędzonych w niedzielę w murach szpitala, turyści wrócili do hotelu.

Przyglądamy się sprawie. Jesteśmy pewni, że zatrucie nie jest spowodowane przez jedzenie, a deszczówkę, która przypadkiem dostała się do naszych zbiorników - tłumaczy rzecznik hotelu.

Zobacz także: Nie przegap: Planujesz w wakacje wynajmować np. sprzęt wodny? Możesz wpaść w tarapaty

W hotelu znajdowało się ok. tysiąca osób. Nie wiadomo, czy zatrucie nie dotknęło większej liczby gości, czy po prostu było mniej dotkliwe od pozostałych. Również dla tych, którzy wstępnie nie zgłaszlai problemu, hotel uruchomił specjalną pomoc medyczną, dostępną na miejscu - donosi "Daily Mail".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
adam
5 lata temu
Woda jest symbolem oczyszczenia. Ciekawe, że trafiło to akurat na brytyjczykow. To jest znak, aby się opamiętali i wrócili do grona osób cywilizowanych. Bo na razie to jest bydło będące zakałą każdego kurortu w Europie.
RR
5 lata temu
Ciekawe, ostatnio piłem deszczówkę i żyję
kola
5 lata temu
Jakieś trujące deszcze tam padają...:)
Wojt
5 lata temu
Bzdury. Po pierwsze deszczówka nie szkodzi a po drugie co to za zbiorniki do których może się dostać woda z zewnątrz? Zwykła ściema.
HGW
5 lata temu
Hiszpanie nie chcą turystów.
salis
5 lata temu
W hotelu przebywało ok.1000 turystów. Znając Brytyjczyków i Hotele na Ibizie to takich chamskich zachowań nie ma nawet w nie cywilizujących krajach. Właściciele Hoteli na Ibizie zacierają ręce bo w tym hotelu dzienne spożycie alkoholu wynosi ok. 300 litrów na 1000 osób.
Hihot
5 lata temu
100 to na dzieńdobry i druga przed sniadaniem i drow jak ryba
jurek
5 lata temu
Czekam na fotki na fejsie tych chwalipiętów jak to dobrze się bawili na muszli klozetowej :D
stf
5 lata temu
100 ml co dzień rano i po zatruciach
Nikt ich nie ...
5 lata temu
Maja za swoje.
fd
5 lata temu
W Bułgarii zatrucie pokarmowe to normalka i nikt karetki nie wzywa. Gabinety lekarskie wyglądają jak magazyny soli fizjologicznej (kroplówka). Byłem 20 lat, zatrułem się, byłem w ubiegłym roku i podobnie (2 osoby z mojej rodziny też)
egonik_27
5 lata temu
brytoli mi nie szkoda a to kara za chamstwo jakie prezentuja wszedzie gdzie sie pojawia
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić