aktualizacja 

Najniebezpieczniejszy pająk Wielkiej Brytanii. "Moja noga spuchła jak balon"

10

O zdecydowanie nieprzyjemnym spotkaniu z najniebezpieczniejszym pająkiem Wielkiej Brytanii opowiedział Daily Mail 35-letek z Essex. - Prawie od razu noga zrobiła się czerwona, ale później było znacznie gorzej - stwierdził mężczyzna.

Najniebezpieczniejszy pająk Wielkiej Brytanii. "Moja noga spuchła jak balon"
Steatoda nobilis (Adobe Stock, malpolon)

Steatoda nobilis to gatunek pająka uchodzący za najgroźniejszego w Wielkiej Brytanii. Początkowo rozprzestrzeniał się głównie na południu kraju, choć aktualnie zobaczyć go można także na północy i w centralnej części.

Dodatkowo spotkanie z nim jest możliwe o każdej porze roku. Zoolodzy uważają, że jest jednak mało prawdopodobne, żeby zaatakował. Zazwyczaj robi to tylko wtedy, kiedy zostanie sprowokowany lub czuje się zagrożony. Jak widać, od tej reguły są pewne wyjątki.

Ugryzienie groźnego pająka

Raper znany jako MC Napz został ugryziony przez pająka steatoda nobilis w swoim studiu nagraniowym, gdzie uciął sobie drzemkę. - Kiedy obudziłem się rano, poczułem wielkie ukłucie, a potem pająk wybiegł z nogawki moich spodni - relacjonuje mężczyzna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Za granicą ciągle pytają go o Polskę. "To był temat numer jeden"
Prawie od razu noga zrobiła się czerwona, ale później było znacznie gorzej. Obrzęk stawał się coraz większy i większy. Moja noga spuchła jak balon. Czułem się chory, miałem mdłości, zawroty głowy, nie mogłem ani spać, ani jeść - twierdzi ugryziony.

Skutki ugryzienia były straszne

W Sittingbourne Memorial Hospital medycy oczyścili i opatrzyli ranę oraz przepisali mężczyźnie kurację antybiotykową. Jak się okazało, opatrunek założony przez lekarzy nie posłużył zbyt długo, bowiem z rany stale sączyła się ropa, przez co wymagał on szybkiej zmiany.

- Najgorzej było, kiedy pewnej nocy siedziałem w toalecie i poczułem, że rana po prostu pękła. Później czułem, jak coś sączy się przez opatrunek i kapie po mojej nodze - mówił 35-latek.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Steatoda nobilis

Groźne pająki z gatunku Steatoda nobilis nie pochodzą z Wielkiej Brytanii. Uważa się, że przybyły z Wysp Kanaryjskich w pudełkach bananów.

Na wyspach brytyjskich szczególnie często widywane są w okresie od sierpnia do listopada. Pokazują się na znakach drogowych, sygnalizatorach świetlnych, wiatach przystanków, ogrodzeniach czy meblach ogrodowych.

Autor: NGU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić