aktualizacja 

Ściągasz buty w samolocie? Oto dlaczego nie powinieneś

47

Część podróżnych lubi zdjąć buty podczas długiego lotu. Okazuje się, że ta praktyka nie tylko wzbudza niechęć u niektórych współpasażerów, ale może być też opłakana w skutkach. Tłumaczymy, dlaczego przez cały lot powinno się pozostać w obuwiu.

Ściągasz buty w samolocie? Oto dlaczego nie powinieneś
Podróżowanie samolotem bez butów może się dla ans źle skończyć (Getty Images, Jasmin Merdan)

Dlaczego ściąganie butów w samolocie nie jest najlepszym pomysłem? Przede wszystkim z tego powodu, że kabiny samolotów nie są zbyt czyste. I choć obsługa sprząta je przed każdym lotem, to jedynie pobieżnie.

Ściągasz buty w samolocie? Lepiej tego nie rób

Jak podaje portal "TravelAndLeisure.com", pracownicy poświęcają na czyszczenie samolotu z reguły ok. 15-20 minut.

W tym czasie opróżniane są kosze na śmieci oraz wycierane powierzchnie narażone na dotyk, takie jak oparcia foteli, klamki czy drzwi toalety. Co prawda, samoloty przechodzą gruntowne czyszczenie, ale niezbyt często. Z reguły przypada ono raz na cztery do nawet aż sześciu tygodni.

Poza gruntownym sprzątaniem dywany samolotów zwykle odkurzane są tylko wtedy, gdy pozwala na to czas albo wymaga tego potrzeba. Zazwyczaj czyści się je, kiedy zostaną ubrudzone jedzeniem, napojami lub płynami ustrojowymi. I nawet jeśli ekipa sprzątająca usunie plamę, to niekoniecznie zdezynfekuje miejsca wokół niej.

W samolocie czyhają bakterie, wirusy i grzyby

Ci, którzy decydują się być boso w samolocie mogą zbierać bakterie i wirusy. Są również narażeni na zarażenie się grzybicą. Pasażerowie spędzający lot bez butów mogą wdepnąć w czyjś mocz, bo toalety nie są sprzątane podczas lotu.

Poza tym stopy mogą puchnąć podczas lotu na skutek zmiany ciśnienia. Dlatego po wylądowaniu często pojawia się problem z ponownym założeniem obuwia na nogi.

Zobacz także: Wybuch silnika samolotu. Pasażerowie modlili się o ratunek
Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić