Słoń gonił turystę. Mężczyzna miał sporo szczęścia

7

Na terenie jednego z parków narodowych w Indiach doszło do niebezpiecznego incydentu. Turyści - mimo zakazu - wysiedli z samochodu, aby zrobić zdjęcia. Jednego z mężczyzn zaczął gonić słoń.

Słoń gonił turystę. Mężczyzna miał sporo szczęścia
Słoń zaczął gonić jednego z turystów (Twitter)

Park Narodowy Bandipur w Indiach słynie przede wszystkim ze słoni i tygrysów. Turyści mogą odwiedzać to miejsce, ale ze względów bezpieczeństwa nie wolno im wysiadać z pojazdów. Niestety, nie wszyscy respektują tę zasadę.

Słoń gonił turystę. Mogło skończyć się tragicznie

Na nagraniu, które kilka dni temu pojawiło się w mediach społecznościowych, widać trzech turystów wysiadających z samochodu i robiących zdjęcia. Po zobaczeniu słonia dwie osoby wróciły do pojazdu.

Trzeci pasażer - znajdujący się po drugiej stronie drogi - miał mniej szczęścia i zwierzę zaczęło go gonić. Próbował wrócić do auta, ale stracił równowagę i się przewrócił. W efekcie współpasażerowie wciągnęli go do wnętrza samochodu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nierozsądny mężczyzna został ukarany mandatem

Film został nakręcony przez turystę z innego pojazdu, który pokazał go strażnikom leśnym. Na podstawie tego udało się ustalić jego położenie, odnaleźć turystę i go ukarać.

To zdarzenie miało miejsce 9 kwietnia. Na podstawie przekazanych informacji nasi pracownicy ruszyli na miejsce i zablokowali pojazd na posterunku kontrolnym Moolehole, a następnie nałożyli na turystów karę w wysokości 1000 rupii (ok. 55 zł) za wysiadanie z pojazdu - powiedział Ramesh Kumar, dyrektor rezerwatu.

Źródło: indianexpress.com

Zobacz także: Słoń kontra krokodyl. Dramatyczne nagranie z safari
Autor: HSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić