aktualizacja 

W Polsce już się zaczęło. Zdjęcia mówią same za siebie

5

Jeszcze kilka dni temu, patrząc w kalendarz ze zdziwieniem, zakładaliśmy podkoszulki z krótkim rękawem, a już w weekend na południu Polski w ruch szły kurtki i cieplejsze czapki. Pogoda zaskakuje nawet synoptyków, bo co widać na zdjęciach, w niektórych częściach naszego kraju już spadł śnieg! Ostry atak zimy widać już nawet na zakopiańskich Krupówkach

W Polsce już się zaczęło. Zdjęcia mówią same za siebie
W Tatrach już się zaczęło. Śnieg przykrył roślinność (Facebook, Tatrzański Park Narodowy)

Miłośnicy złotej polskiej jesieni i babiego lata mogą czuć się rozczarowani. Ledwo skończyło się kalendarzowe lato, do ostatnich dni zaskakując mieszkańców Polski słońcem i wysokimi temperaturami, a już trzeba sięgać na dno szafy w poszukiwaniu zimowych ubrań.

Ostatni weekend pokazuje, że w tym roku jesień omija teren naszego kraju, a w jej miejsce, szczególnie na południu kraju nadciąga już nieśmiało chłodna i śnieżna zima. Potwierdzają to pracownicy TPN.

Jest bardzo ślisko. Dodatkowe utrudnienie stanowi silny wiatr oraz niski pułap chmur, ograniczający widzialność w partiach graniowych. Na leśnych odcinkach szlaków występuje miejscami błoto oraz kałuże, ale tu również mogą wystąpić oblodzenia, zwłaszcza w godzinach porannych - ostrzegają potencjalnych turystów.

Jak jednak widać na nagraniu udostępnionym przez Sieć Obserwatorów Burz, zima panoszy się też w samym Zakopanem. Śnieg sypie gęsto na turystów spacerujących po Krupówkach.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zdają się to potwierdzać zdjęcia zrobione na Kasprowym Wierchu, w niedzielny poranek zamieszczone na facebookowym profilu Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Długie kolejki na Kasprowy Wierch. Wiemy, jak je ominąć

Tafla lodu na górskim strumieniu i śnieg kryjący jeszcze zielone rośliny nie pozostawiają żadnych wątpliwości co do tego, że złota polska jesień w tym roku może ominąć wyższe partie gór.

Zdjęcia z Tatr wywołały też niemałe poruszenie wśród intenautów. Nie od wczoraj wiadomo, że śnieg w wysokich partiach gór to sygnał dla mieszkańców południa, że czas sięgnąć po cieplejszą odzież.

Zwracają na to uwagę w komentarzach. Jeden z mieszkańców Krakowa pisze pod postem:

Jak śnieg spadnie w Tatrach to w Krakowie od razu temp spada o 10 stopni. Jutro zapowiadają +7 u nas.

A inna z osób pragmatycznie zastanawia się czym tu się rozgrzać, skoro kaloryfery jeszcze nie grzeją. Najczęściej wśród komentujących powtarza się jednak jedno i to samo pytanie. "A gdzie jest jesień"? Zastanawiają się, szukając wspólnie przyczyn nagłego ochłodzenia w Tatrach.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić