Chroni mózg przed udarem, wzmacnia serce. Panowie powinni ją pić

95

Według najnowszych badań, wypicie nawet jednej filiżanki herbaty w ciągu dnia obniża ryzyko rozwoju poważnych schorzeń. Dotyczy to szczególnie mężczyzn. Jej zdrowe właściwości zawdzięczamy polifenolom. Sprawdź, dlaczego watro pić herbatę codziennie.

Chroni mózg przed udarem, wzmacnia serce. Panowie powinni ją pić
(Getty Images)

Właściwości herbaty

Przez 7 lat Naukowcy z Chinese Academy of Medical Sciences badali osoby, które nigdy nie chorowały na nowotwory i nie przechodziły udaru mózgu ani zawału serca. Ponad 100 000 osób obserwowanych przez specjalistów podzielono na dwie grupy.

Pierwsza grupa spożywała herbatę minimum trzy razy w tygodniu, druga zaś nie piła jej wcale.

Eksperyment wykazał, że głównie mężczyźni, którzy bardzo często pili herbatę, mieli znacznie lepszą kondycję zdrowotną. Wszystkie osoby, które piły herbatę przynajmniej 3 razy na tydzień miały w znacznie lepszej formie układ-sercowo naczyniowy.

Poza tym picie nawet jednej filiżanki tego napoju w ciągu doby sprawiło, że rzadziej chodzili do lekarza. Według tych obserwacji osoby pijące nawet zwykłą herbatę, są mniej zagrożone chorobami serca czy udarem, nawet o 20 procent.

Według naukowców przeprowadzających te badania, herbata swoje lecznicze właściwości zawdzięcza polifenolom. Te cenne związki posiada zarówno czarna, jak i zielona herbata. Specjaliści stwierdzili jednak, że lepsze efekty zdrowotne w tym eksperymencie dało picie zielonej herbaty. Naukowcy uznali, że badania nad wpływem spożywania herbaty na nasze zdrowie oraz dłuższe życie, powinny być zdecydowanie kontynuowane, skoro już na tym etapie dają tak pozytywne rezultaty.

Jeżeli ktoś nie jest miłośnikiem herbaty, to może znaleźć polifenole w innych artykułach spożywczych. Bogatym źródłem tych bezcennych związków są również jagody i gorzka czekolada.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić