o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KGG
|
aktualizacja

Chroni mózg przed udarem, wzmacnia serce. Panowie powinni ją pić

32
Podziel się

Według najnowszych badań, wypicie nawet jednej filiżanki herbaty w ciągu dnia obniża ryzyko rozwoju poważnych schorzeń. Dotyczy to szczególnie mężczyzn. Jej zdrowe właściwości zawdzięczamy polifenolom. Sprawdź, dlaczego watro pić herbatę codziennie.

Chroni mózg przed udarem, wzmacnia serce. Panowie powinni ją pić
(Getty Images)
bErsTqrp

Właściwości herbaty

Przez 7 lat Naukowcy z Chinese Academy of Medical Sciences badali osoby, które nigdy nie chorowały na nowotwory i nie przechodziły udaru mózgu ani zawału serca. Ponad 100 000 osób obserwowanych przez specjalistów podzielono na dwie grupy.

bErsTqrr

Pierwsza grupa spożywała herbatę minimum trzy razy w tygodniu, druga zaś nie piła jej wcale.

Eksperyment wykazał, że głównie mężczyźni, którzy bardzo często pili herbatę, mieli znacznie lepszą kondycję zdrowotną. Wszystkie osoby, które piły herbatę przynajmniej 3 razy na tydzień miały w znacznie lepszej formie układ-sercowo naczyniowy.

Poza tym picie nawet jednej filiżanki tego napoju w ciągu doby sprawiło, że rzadziej chodzili do lekarza. Według tych obserwacji osoby pijące nawet zwykłą herbatę, są mniej zagrożone chorobami serca czy udarem, nawet o 20 procent.

bErsTqrx

Według naukowców przeprowadzających te badania, herbata swoje lecznicze właściwości zawdzięcza polifenolom. Te cenne związki posiada zarówno czarna, jak i zielona herbata. Specjaliści stwierdzili jednak, że lepsze efekty zdrowotne w tym eksperymencie dało picie zielonej herbaty. Naukowcy uznali, że badania nad wpływem spożywania herbaty na nasze zdrowie oraz dłuższe życie, powinny być zdecydowanie kontynuowane, skoro już na tym etapie dają tak pozytywne rezultaty.

Jeżeli ktoś nie jest miłośnikiem herbaty, to może znaleźć polifenole w innych artykułach spożywczych. Bogatym źródłem tych bezcennych związków są również jagody i gorzka czekolada.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErsTqrS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
Mobil
4 miesiące temu
To dobre co komu smakuje
Thl
4 miesiące temu
Dziwne że w Polsce tyle herbaty się pije a główną przyczyną zgonów to choroby układu sercowo naczyniowego
Myszka
4 miesiące temu
Picie herbaty jeszcze nikomu nie zaszkodziło ja ją pije bo poprostu lubie najlepiej zieloną pomieszaną z innymi owocowymi
bErsTqrT
Ej ej
4 miesiące temu
Nic nie zadziała prozdrowotnie tak jak odpowiednio i zdrowo zbilansowana dieta,bez tego ani rusz, co to ma być jakiś złoty środek na wszystko ta herbata,ten artykuł to syf, może i jakoś pomaga ale przy aktywnym i zdrowym trybie życia przede wszystkim, żyjcie zdrowo to dożyjecie setki może i lepiej
Tak tylko
4 miesiące temu
Szopem gdyby pił to by żył czy jakoś tak. Ale było to dawno
York
4 miesiące temu
Dzieki temu ze pije herbate zielona , to polecialem do Canady 😆. Pijecie duzo to mozna nawet na ksiezyc poleciec, nie wspomne o Marsie.
Maria
4 miesiące temu
Mój mąż jest miłośnikiem herbaty i pije kilka filiżanek dziennie. Miał udar i dwa razy zawał. Nie uchroniła go. Inna sprawa, że pomimo to żyje i ma się dobrze. Może rzeczywiście pomogła herbata?
12weron
4 miesiące temu
Pierdoły!
Mma
4 miesiące temu
Po przeczytaniu tytułu pomyślałem że chodzi o gorzałę ale niestety
EWUNITTA
4 miesiące temu
Pije herbatkę bo lubie
EWUNITTA
4 miesiące temu
Pije herbatkę bo lubie
Asia
4 miesiące temu
😂😂😂mój mąż pije po 3 herbaty dziennie i miał 2 udary....
Helena
4 miesiące temu
Guzik prawda mąż wypiją 2-3 hwrbaty dziennie a miał już 4 udary
bErsTqrL
Ona
4 miesiące temu
Najzdrowsza jest woda... Tylko ona zdrowia doda...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić